Як навчитися тайського боксу.

Тайський бокс (муай тай) отримав широке поширення в Росії. Це національне бойове мистецтво Таїланду. У цьому єдиноборстві можна наносити удари не тільки кулаками, гомілками і ступнями, але також і колінами, і ліктями. Іноді муай тай називають "боєм восьми кінцівок". Як і в будь-якому іншому виді спорту, в тайському боксі є свій кодекс честі. У звід правил входить такі поняття як шанобливе ставлення у супернику, заборонені образи і приниження. Існує ще багато цікавих фактів про єдиноборство Таїланду. Основною особливістю техніки в боксі є вкладення всього корпусу в будь-який удар, будь то удар коліном або кулаком.
Інструкція
1
Тайський бокс є одним з найбільш жорстоких видів єдиноборств. Найчастіше його називають "зброєю, яка завжди з тобою". Його техніка ближнього бою дуже проста і дуже ефективна. Головним принципом муай тай є те, що "лікоть перемагає кулак, а коліно перемагає ногу". Тому відмінна риса - це нищівні удари цими частинами тіла. Тайські боксери славляться здатністю наносити численні удари противнику ногами і руками. Завдяки своїй ідеї - перемогти у що б то не стало - таїландський бокс відмінно підходить для самооборони.
2
Тренувальний процес боксу дуже різноманітний. Це і вправи для поліпшення фізичних якостей, і коронні прийоми, вправи для збільшення швидкості атаки і відпрацювання різних технік. Важливим моментом, як і в будь-якому єдиноборстві, є контроль дихання. У тайському боксі наголос ставиться на хороший видих, а не на вдих. Та й спробуйте зробити удар на вдиху! У вас нічого не вийде. Правильне дихання - запорука не тільки успішної практики бойових мистецтв, а й відмінного здоров'я. Запам'ятайте, не затримуйте дихання при виконанні техніки. Хороший вигук вам допоможе контролювати себе і підкаже, що ви добре дихаєте. Тактика і техніка, особливо клінчу (прумба), муай тай сильно відрізняється від традиційного боксу. Його мета не захист, а спроба виведення супротивника з рівноваги.
3
Удар ліктем незрівнянно вважається одним з найнебезпечніших. У техніці муай тай цій техніці ударів приділяється особлива увага. Вчасно нанесений удар може закінчити поєдинок в будь-якому раунді.
4
У тайському боксі суперники дуже шанобливо ставляться один до одного як на рингу, так і за його межами. Але замість образ, в поєдинку в хід йдуть інші прийомчики. Так звані "брудні" техніки, які не заборонені правилами. Серед них удар стопою ноги в обличчя або по голові. Такий удар вважається плювком і може призвести не тільки до нокауту, але і нанести сильне образа. Звичайно, вдома або поодинці навчитися тайського боксу (та й іншому єдиноборству) дуже складно. Цей вид боксу став мало не найпопулярнішим за останні десятиліття, було відкрито безліч клубів. І запам'ятайте, щоб навчитися битися - треба битися. А найбезпечніше вчитися на рингу і під наглядом тренера.