Як лікувати карієс у дитини.

Стоматологи нерідко стикаються з ситуацією, коли батьки не вважають за потрібне лікувати карієс молочних зубів, вважаючи, що вони скоро мимовільно випадуть. Проте, початковий карієс потрібно лікувати, не озираючись на те, що через деякий час у дитини відбудеться зміна молочних зубів на постійні. Адже присутність залишків їжі в каріозних зубах є основою для розмноження гнильних бактерій і причиною неприємного запаху з рота, що може стати причиною насмішок і неприязні з боку однолітків.
Інструкція
1
Обмежте в раціоні дитини, а з вечірнього та нічного годувань виключіть зовсім кислі соки і сахаросодержащие продукти. Проконсультуйтеся у педіатра, пам'ятаючи про те, що прогресування карієс а, особливо при ураженні ним усіх поверхонь декількох груп зубів зазвичай відбувається у дітей зі зниженим імунітетом.
2
Вибирайте клініку, фахівці якої здатні знайти індивідуальний підхід до дитини. У разі, коли дитина має негативний досвід лікування, йому буде важко позбутися страху перед стоматологом.
3
Пам'ятайте, що в перші відвідини (якщо немає гострого зубного болю) стоматолог, як правило, виконує апп¬лікаціонную терапію з використанням спеціальних розчинів або гелів, що містять кальцій, фосфор і фтор, відновлюють мінеральний склад зубів. Оскільки доведено, що підвищена схильність молочних зубів карієс у обумовлена більш низьким ступенем мінералізації дентину і емалі цих зубів. Після реминерализующей терапії каріозні порожнини обмежуються, а їх краї ущільнюються. Перед початком лікування лікар проведе гігієну порожнини рота, видаливши всі зубні відкладення. Крім того, в цей же прийом лікар покаже, як правильно чистити зуби, дасть рекомен¬даціі за формою і величиною зубної щітки, по харчуванню дитини.
4
Знайте, що після 2-3 сеансів (приблизно через 10-15 днів) реминерализирующей терапії, буде розпочато безпосередньо лікування каріозної порожнини. Вибір методу анестезії залежатиме від поведінки і настрою дитини, від вираженості та глибини ураження зуба. В складних випадках можлива організація лікування під загальним знеболенням. В умовах прогресивних стоматологічних клінік застосовується метод лікування каріозного ураження зубної емалі без бормашини. Суть методу полягає в просочуванні ураженої тканини зуба особливим препаратом, герметизирующим поверхню, останавливающим розвиток гнильного процесу. Цей метод не потребує анестезії і дозволяє зберегти тканину зуба.