Як подолати труднощі в читанні.

У школі проводять контроль над швидкістю читання, і далеко не всі отримують хороші результати. Діти, які багато читають вдома, не відчувають проблем при здачі даного тесту. Якщо у дитини виникають труднощі і його неможливо примусити читати, ситуація не безнадійна.
Інструкція
1
Сходіть з дитиною в книжковий магазин. Нехай сам вибере цікаву книгу або декілька книг. Повірте, ваші витрати окупляться радістю, коли дитина підніме успішність у школі. На жаль, деякі діти жодного разу не були з батьками в книжковому магазині. І ми ще дивуємося, що у них є труднощі в читанні.
2
Не читайте дитині обрану книгу вголос. Він швидко подивиться картинки і його інтерес до книги охолоне. Дайте дитині завдання - скласти вікторину для мами і тата. Поясніть, що ви збираєтеся влаштувати сімейне свято. Мама приготує щось смачненьке. Тато купить продукти. А дитина повинна зробити вікторину для дорослих.
3
Поясніть дитині, що дорослі багато знають. Щоб вікторина вийшла цікавою, треба поставити їм найскладніші питання. Знайти такі питання можна в книзі, яку ви купили. Покажіть дитині, як знайти в книзі "складне" слово і придумати питання.
4
Домовтеся про конкретні терміни складання вікторини. Дитина повинна знати, що треба встигнути прочитати всю книгу. Якщо книга товста, домовтеся про складанні питань по окремій частині книги.
5
Скажіть дитині, що коли дорослі дадуть відповідь на всі запитання вікторини, вони зроблять свою вікторину. І будуть використовувати цю саму книгу. Тому треба все уважно прочитати.
6
У дитини не все може вийти відразу. Заспокойте його, щоб тягар відповідальності не псувало настрій. Але дайте зрозуміти, що йому доручено серйозна справа і треба довести його до кінця. Не прагніть йому "допомогти", він сам впорається.
Зверніть увагу
У сім'ях, де батьки люблять книги, діти читають дуже добре. Якщо ви самі проводите час біля комп'ютера й телевізора, не сваріть дитину за погані оцінки з читання. Покажіть приклад.
Корисна порада
Вигадуйте для дитини інші ігри по книгам. Призначайте призи. Робіть з цього свято. Поступово дитина навчиться читати швидко.