Як визначити полюс у магніта.

Магніт являє собою металевий предмет, який може притягувати до себе залізо і деякі інші метали. У магнітів промислових і тих, що використовуються в навчанні, як правило, плюс і мінус позначені кольором, у виробничих умовах краю приладу покривають стійкою фарбою. Синьою позначають мінус, а червоною - плюс. У магнітів, які використовуються в механізмах, такого позначення немає, але при заміні деталей і вузлів з цим приладом часто потрібно знайти полярність.
Інструкція
1
Наблизьте магніт до розсипаним на столі залізним скріпок. Перебуваючи на деякій відстані, магніт притягне скріпки. Якщо через кілька хвилин ви зніміть скріпки с магніту , ви виявите, що самі вони стали мати властивості магніту . Це відбувається за рахунок існування магнітного поля. Як ви помітили, більша кількість скріпок притягнула до кінців магніту , тобто до його полюсами. Якщо ви візьмете два магніту і покладіть один магніт на стіл, а другий будете повільно наближати до нього, ви виявите, що полюса магнітів можуть притягатися і відштовхуватися.
2
Отже, для визначення плюса у магніту , можна скористатися іншим магнітом, полярність якого визначена і відмічена. Піднесіть магніти один до одного. Якщо вони відштовхуються, то полюса у них однакові.
3
Для визначення плюса у магніту можна також використовувати компас - найвідоміший прилад, в якому використовується магніт, і служить він для визначення сторін горизонту. Магнітними властивостями наділена стрілка компаса. На північ завжди вказує синій кінець стрілки компаса, а на південь - червоний. Повільно піднесіть компас до однієї сторони магніту після того, як стрілка компаса встановиться в магнітному полі Землі. Південна стрілка буде вказувати на північний полюс магніту , а північна стрілка - на південний. Таким чином, ви визначите, де плюс, а де мінус у магніту .
4
Можна визначити плюс магніту ще одним способом. Для цього необхідно піднести магніт до екрану включеного телевізора в період, коли на телебаченні, перед початком або закінченням трансляції, передається сітка для настройки. Якщо центральна частина сітки зміститься в протилежну сторону від магніту , значить поле магніту позитивне.
5
Також можна підвісити магніт за його центральну частину на мотузочці там, де поблизу немає металевих предметів. Південний полюс магніту вкаже на південь, а північний - на північ.