Як надрукувати дріб. Як зменшується дріб на дріб.

У технічних, наукових і освітніх текстах часто зустрічаються дробові вирази. У простих випадках можна обійтися звичайною похилій рисою. Однак у випадку «багатоповерхових виразів» доведеться використовувати додаткові можливості Word.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, Word
Інструкція
1
Найпростіші дроби можна надрукувати за допомогою вставки спеціальних символів, що зображують деякі звичайні дроби. Для цього виберіть пункти меню "Вставка-Символ". В з'явилася табличці з набором символів виберіть знак потрібної дроби (якщо він там є). На жаль, список наявних символів-дробів вельми обмежений і вичерпується в стандартних шрифтах наступними значеннями:?,?,?,?,?,?,?,?,?. Набір готових дробів може розрізнятися в залежності від шрифту, вибраного в полі «Шрифт». Однак, якщо якийсь спеціальний шрифт і надасть великий вибір дробів, це зовсім не означає, що на іншому комп'ютері ці символи будуть відображатися так само.
2
Повторне введення дробів зручно проводити за допомогою спеціальної панелі «Раніше використовувалися символи» .Якщо перераховані вище дроби використовується дуже часто, то тут же можна налаштувати комбінації «гарячих клавіш» або параметри автозаміни.
3
Щоб надрукувати будь-яку звичайну дріб , наберіть її чисельник, потім знак «Коса риса» (/), а після неї знаменник дробу. Для додання такої дроби більш природного вигляду виділіть чисельник, натисніть праву кнопку миші, виберіть у випадаючому контекстному меню рядок «Шрифт» і поставте галочку в квадратик зі словом «надрядковий». Аналогічну операцію виконайте з знаменником дробу. Тільки галочку ставте перед словом «підрядковий».
4
Надрукувати дріб можна, комбінуючи вертикальне зміщення і зменшення розміру шрифту. Наберіть чисельник і знаменник звичайного дробу, поділивши їх косою рисою. Тепер виділіть чисельник і виберіть в контекстному (або переважно) меню пункт «Шрифт». Вкажіть розмір шрифту приблизно на третину менший щодо встановленого (наприклад, 8 пт замість 12 пт). Потім зайдіть на вкладку «Інтервал» та в рядку «Зміщення» виберіть значення «Вгору». Величину зміщення можна залишити заданої за замовчуванням. Після чого, аналогічну процедуру виконайте з знаменником. Тільки «Зміщення» потрібно вибрати «Вниз».
5
Якщо знак дробу (горизонтальна риса) використовується в складних математичних виразах, то таку рису (як і всі вираз) краще надрукувати, використовуючи редактор формул. Для цього послідовно виберіть наступні пункти меню: "Вставка - Об'єкт - Microsoft Equation 3.0". Після чого запуститься редактор математичних формул, де буде можна надрукувати будь-яку дріб . Якщо об'єкта «Microsoft Equation 3.0» в спадному меню не з'являється, значить при установці Word ця опція встановлена не була. Для цього вставте диск з програмою Word тієї ж версії і запустіть програму інсталяції. Відзначте галочкою пункт Microsoft Equation 3.0 і після установки ця можливість стане доступною. В Microsoft Word 2007 редактор формул вже вбудований в панель задач.
6
Надрукувати складну дріб в Word можна й іншим способом. Виберіть послідовно пункти: "Вставка - Поле - Формула - Eq". Тепер виберіть в редакторі значок дроби.
7
Надрукувати дріб можна, використовуючи спеціальний «символьний» редактор формул. Для цього натисніть комбінацію клавіш Ctrl + F9. Потім, всередині що з'явилися фігурних дужок наберіть: eq f (1, 2) і натисніть F9. В результаті вийде одна друга, записана в класичному, «вертикальному» вигляді. Щоб отримати потрібну дріб , замість одиниці надрукуйте чисельник, а замість двійки - знаменник дробу. До речі, отриману дріб в подальшому можна буде відредагувати «звичайним» редактором формул.
8
В крайньому випадку символ дробу (горизонтальну риску) можна намалювати і самому. Для цього розгорніть панель малювання, виберіть інструмент «лінія» і накресліть підходящий горизонтальний відрізок. Щоб «дописати» до отриманої межах чисельник і знаменник, в настройках опції «обтікання текстом» необхідно вибрати «перед текстом» або «за текстом».
Зверніть увагу
Введення дроби можна значно прискорити, якщо використовувати спеціальне поле: «Код знака». наприклад, щоб отримати «одну другу», введіть в це поле «00BD» (або «00bd»).
Корисна порада
Все варіанти орієнтовані на Word 2003 (XP). Все інші версії незначно.
Якщо ви пишете курсову роботу або складаєте якась інша документ, що містить розрахункову частину, то вам нікуди не подітися від дрібних виразів, які також потрібно надрукувати. Як це зробити, розглянемо далі.
Інструкція
1
Клацніть один раз по пункту меню «Вставка», потім виберіть пункт «Символ». Це один з найпростіших способів вставки дроби в текст. Полягає він в наступному. В наборі готових символів є дроби . Їх кількість, як правило, невелика, але якщо вам в тексті потрібно написати?, А не 1/2, то для вас подібний варіант будетсамим оптимальним. Крім того, кількість символів дробів може залежати і від шрифту. Наприклад, для шрифту Times New Roman дробів трохи менше, ніж для того ж Arial. Варіюйте шрифтами, щоб знайти найоптимальніший варіант, якщо справа стосується простих виразів.
2
Клацніть по пункту меню «Вставка» і виберіть підпункт "Об'єкт". Перед вами з'явиться вікно з переліком можливих об'єктів для вставки. Виберіть серед них Microsoft Equation 3.0. Ця програма допоможе вам друкувати дроби . Причому не тільки дроби , але і складні математичні вирази, що містять різні тригонометричні функції та інші елементи. Двічі клікніть по цьому об'єкту лівою кнопкою мишки. Перед вами з'явиться вікно, що містить багато символів.
3
Щоб надрукувати дріб, виберіть символ зображає дріб з порожнім чисельником і знаменником. Клацніть по ньому один раз лівою кнопкою миші. З'явиться додаткове меню, що уточнює схему самої дроби . Може бути кілька її варіантів. Виберіть найбільш для вас підходящий і клацніть по ньому один раз лівою кнопкою миші.
4
Введіть у чисельнику і знаменнику дроби всі потрібні дані. Це відбуватиметься вже безпосередньо на аркуші документа. Дріб буде вставлена окремим об'єктом, який у разі потреби можна перемістити в будь-яке місце документа. Ви можете надрукувати багатоповерхові дроби . Для цього помістіть в чисельник або знаменник (як вам потрібно) ще одну дріб, яку можна вибрати в вікні того ж додатка.