Заробіток на біржі: Як грати і вигравати.

Біржа в даний час видається багатьом як джерело чи не «халявних» грошей, як символ процвітання і фінансової благополучности. Воно-то може бути і так, та тільки це важка праця. Якщо хто і розглядає біржу як гру на ставках на зразок тоталізатора, то його заощадженням варто тільки поспівчувати. Отже, біржа - це не гра, а робота!
Інструкція
1
По-перше, обіграти біржу неможливо, це не суперник, а посередник. На біржі зустрічаються власники акцій (сировини, дорогоцінних металів, валюти) і ті, хто хоче їх придбати. У Росії прийнято вираз «вигравати на біржі », проте увазі воно не гру в прямому сенсі слова, а джерело доходів. Американці, наприклад, говорять «робити гроші на ринку»? це більш вірний варіант. Запам'ятайте: говоримо «грати і вигравати на біржі », маємо на увазі - працювати і заробляти.
2
Перше, що потрібно знати гравцеві на біржі - поняття «кредитне плече». Тут мається на увазі можливість вийти на ринок з 1-2 тис доларів і взяти кредит без відсотків і комісій, отримавши у результаті суму, у кілька разів перевищує ваш первісний капітал. При цьому кредитор постійно стежить за вашими угодами - як тільки ви провели операцію, яка витратила всі ваші гроші, залишивши тільки позикові кошти, ваш рахунок блокується і надходить великий і жахливий «маржін-колл». Останнє поняття означає прохання поповнити рахунок. Все просто.
3
Якщо все було насправді так просто, то світ вже просто ломився б від грошових мішків. Стати мільйонером за пару днів можна тільки в тому випадку, якщо ви мільярдер. Щоб грати і вигравати на біржі (працювати і заробляти), бажано мати економічну освіту. Купувати акції (валюту, сировину, дорогоцінні метали) не можна навмання - це пряма дорога до злиднів.
4
Найпоширеніші способи, якими трейдери користуються на біржі - фундаментальний і технічний аналіз. У першому випадку мається на увазі ретельне вивчення економічних показників, пов'язаних з активом, який ви збираєтеся придбати. Якщо ваша мета валюта, то потрібно аналізувати ВВП країни, попит на товари, різні індекси, облікові ставки банків та ін. Якщо трейдер вирішив купити акції, то він вивчає фінансовий стан відповідної компанії, якщо сировина - знадобиться інформація і прогнозах на попит і пропозицію в найближчим часом. При використанні технічного аналізу трейдер дивиться, як поводився ринок раніше, і на підставі ці даних виявляє якусь тенденцію, яка в майбутньому, на його думку, повториться. Таким чином прихильники технічного аналізу намагаються вгадати поведінку біржі.
5
Останнім часом прихильники ці двох видів аналізу починають зближуватися у поглядах. Багато хто стверджує, що найкраще «міксувати» методи прогнозів. Така точка зору представляється логічною хоча б тому, що жоден фундаменталіст не зможе обійтися без графіків цін на актив перед угодою.