Як писати пояснювальну записку до школи. Пояснювальна записка до школи зразок.

Життя неможливо розписати за суворим графіком і неухильно його дотримуватися. Навряд чи таке кому-небудь вдавалося. У кожного трапляються моменти коли, незважаючи на всі старання слідувати прийнятому розпорядку і підкорятися загальноприйнятим правилам, відбуваються незаплановані події, що вимагають пояснень. І тут вже нічого не поробиш - потрібно писати пояснювальну записку. В іншому випадку важко буде уникнути накладення дисциплінарного стягнення з боку керівництва школи.
Інструкція
1
Для початку напишіть в правому верхньому куті реквізити адресата (назва та номер школи), посада, прізвище та ініціали керівника (зазвичай це директор школи). Тут же вкажіть власне прізвище, ім'я та по батькові, дотримуючись загальноприйнятий формат заповнення реквізитів по типу "кому" і "від кого".
2
В центрі листа вкажіть назву документа "Пояснювальна записка" .Під назвою, в констатуючій частині записки, розкажіть про подію, яке стало причиною для її написання (відсутність на уроках, зрив занять або іншу важливу подію). Далі поясніть причини події. Це може бути відсутність через хворобу, участі в змаганнях або за сімейними обставинами. Обов'язково вкажіть на поважні причини, що послужили причиною для описуваної події. Прикладіть документи (якщо є) їх підтверджують. Таким документом буде, наприклад, довідка від лікаря або підтвердження участі у змаганнях.
3
Наприкінці пояснювальної записки проставте дату її складання та особистий підпис з расшіфровкой.Пріложіте підтверджуючі документи (якщо вони є) і передайте класному керівнику або шкільного секретарю.
Зверніть увагу
Відсутність дитини на уроках через хворобу, у більшості випадків, можна пояснити запискою від батьків. Але тільки якщо цей строк виявився не більше трьох днів. У випадку, коли довелося пропустити більше, то потрібно буде принести довідку від дитячого лікаря.
Корисна порада
Складіть пояснювальну записку в простій письмовій формі, оскільки для такого документа немає встановлених стандартів. І все ж дотримуйтесь загальноприйнятим правилам оформлення пояснювальних записок, приймаючи за зразок документ, який використовується в корпоративному документообігу, тому що така записка містить всі необхідні реквізити і зручну форму подачі інформації.