Як лікувати кіста головного мозку. Кіста головного мозку лікування.

Кіста головного мозку - це дуже небезпечний діагноз. Встановити наявність кісти допомагає магнітно-резонансна або комп'ютерна томографія. Кіста являє собою міхур наповнений рідиною, який може розташовуватися в будь-якій зоні черепної коробки і викликати у пацієнта певні скарги або протікати безсимптомно. Якщо даний діагноз встановлено, то слід виконувати всі рекомендації лікаря і не відмовлятися від оперативного втручання.
Інструкція
1
Іноді кісту головного мозку виявляють випадково при обстеженні пацієнта з іншого приводу. Вона нічим не турбує людину, і пацієнт про наявність пухлини навіть не підозрює. Але найчастіше відбувається по-іншому. Людину мучать головні болі, тиск в голові і почуття розпирання, шум в одному або обох вухах, може розвинутися порушення слуху, епілепсія, невпевнена хода або накульгування. Всі симптоми залежать від місця розташування кісти і здавлювання тієї чи іншої зони мозку.
2
Виникнути кіста може з багатьох причин. До них відносяться: інфекція, у тому числі внутрішньоутробна; струсу; травми; аутоімунні захворювання з прогресуючим перебігом; мікроінсульт; порушення кровообігу і т. д.
3
Залежно від результатів обстеження нейрохірург призначає лікування, в основному хірургічне, іноді термінове. Дуже рідко, якщо кіста маленька, призначається лікування основного захворювання, яке спровокувало появі пухлини і численні повторні обстеження. Якщо кіста не збільшується в розмірах і пацієнта нічого не турбує, то операцію можуть і не робити.
4
Залежно від місця розташування кісти і її розміру, нейрохірург вирішує, який вид видалення пухлини найбільш підходить пацієнту і буде найменш небезпечним і травматичним. У деяких випадках проводиться трепанація черепа. Якщо місце в якому распложена кіста дозволяє не розкривати череп, то вставляють трубку через яку поступово вийде скупчилася рідина, але даний метод дуже небезпечний через те що може потрапити інфекція через відкритий простір в черепі. Найбільш бажаний і безпечний метод - це ендоскопічні проколи, але цю операцію можна провести далеко не завжди, так як місцерозташування кісти може не дозволити дістатися до неї через проколи.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5Zci12dOEgQ