Як залучити клієнтів в юридичну фірму.

Юридичних фірм в Москві багато, і вони надають послуги в будь-яких галузях права, тому якщо ви збираєтеся відкрити юридичну фірму , вас чекає висока конкуренція. Щоб ваша фірма успішно розвивалася, про притягнення клієнтів потрібно задуматися ще до відкриття самої фірми.
Інструкція
1
Як правило, юридичні фірми відкриваються кількома юристами з великим досвідом роботи в кількох галузях права. Буває так, що свою невелику юридичну фірму відкривають юристи цілого відділу якої-небудь великої юридичної фірми, якщо їм хочеться піти в "вільне плавання". У такому разі їх клієнтами стають клієнти тих юридичних фірм (або фірми), з яких вони пішли. Нерідко клієнт більше схильний довіряти якомусь конкретному юристу фірми, ніж всій фірмі, і бажає, щоб саме цей юрист і далі займався його справами. Цей випадок дуже зручний для тих, хто збирається відкрити юридичну фірму : якщо у вас є клієнти, готові піти за вами, то дохід вам гарантований.
2
Однак забрати клієнтів у великої фірми може виявитися не так-то просто, крім того, хтось не захоче йти на це з міркувань етики. У таких випадках для пошуку клієнтів варто використовувати професійні зв'язки. Напевно хтось з ваших знайомих потребує юридичних послугах, або ж у них є знайомі, які їх потребують.
3
Для залучення клієнтів юристи нових юридичних фірм відвідують професійні конференції та інші заходи. Сенс таких заходів не лише в обміні досвідом та знаходженні знайомих у своїй сфері, але і в згадуваності на цих конференціях. Таким чином, ви заробляєте собі ім'я, яке знають.
4
Для залучення клієнтів може використовуватися і звичайна реклама. Нерідко можна побачити плакати, оголошення юридичних фірм. Це найчастіше стосується фірм, що надають такі вузькоспеціалізовані і поширені послуги як реєстрація юридичних осіб, проте будь-яка фірма може при бажанні розміщувати рекламу. Щоб вона приносила користь, важливо розміщувати її там, де можуть зустрітися ваші потенційні клієнти. Приміром, листівки юридичної фірми, створеної юристами, які спеціалізуються на судових спорах в трудовій сфері, можна роздавати у судів, трудовий інспекції. Послуги роздавав листівки зазвичай недорогі: приблизно 300 рублів за годину роботи. Рекламувати себе можна і за допомогою сайту - зробити його зручним і легко доступним при пошуку, а також за допомогою оголошень на сайтах професійних співтовариств.
Юридична консультація - затребуваний і прибутковий бізнес. На нього не впливають ні криза, ні інші економічні катаклізми. У всі часи люди потребують професійно наданої юридичної допомоги. Ця діяльність має ще один незаперечний плюс. Для відкриття свого юридичного агентства вам не знадобиться великий стартовий капітал. Ви зможете обійтися мінімальними вкладеннями. Головне, продумати всі деталі і скласти грамотний бізнес-план.
Вам знадобиться
  • - оформити юридична особа або ІП;
  • - орендувати офіс;
  • - закупити меблі та оргтехніку;
  • - організувати рекламну кампанію.
Інструкція
1
Для початку, вам потрібно буде зареєструвати ІП або юридична особа. Якщо вашими основними клієнтами будуть фізичні особи, достатньо буде стати індивідуальним підприємцем. У випадку, якщо ви будете надавати послуги юридичним особам, буде потрібно ТОВ. Отримавши готовий пакет документів, ви зможете почати займатися організаційними питаннями.
2
Вам знадобиться офіс. Можна починати з невеликого приміщення. Що стосується місця, воно може бути в центрі міста або в одному зі спальних районів. В обох випадках ви можете розраховувати на те, що при професійній подачі послуг, у вас з'являться постійні клієнти. Бажано, щоб офіс знаходився на першому поверсі, і була можливість помістити вивіску. У такому випадку, за дуже короткий термін, у вас з'являться додаткові клієнти. Продумайте інтер'єр приміщення. Все має бути строго, але зі смаком.
3
Наступним кроком стане придбання меблів та оргтехніки. Вам знадобляться столи, стільці, стелажі, сейф, диван для відвідувачів, комп'ютери (або ноутбуки), МФУ, лічильники і детектори банкнот і телефон. Все залежить від площі приміщення і кількості співробітників.
4
Створіть сайт. У доступній формі викладіть інформацію про вашу компанію і про послуги. Обов'язково помістіть на сайт прайс-лист. Для того щоб зацікавити і залучити потенційних клієнтів, запропонуйте акції та знижки. Це можуть бути знижки на певний перелік послуг під час обідньої перерви або в ранкові години і т.д. Головне, придумайте щось нестандартне, що буде вигідно відрізняти вас від конкурентів.
5
Коли сайт буде готовий, займіться рекламною кампанією. Повідомте всіх друзів і знайомих про вашу нової діяльності, скористайтеся рекламою в інтернеті, листівками і буклетами. Інформація про акції і знижки, розміщена на сайті, теж стане частиною вашої рекламної кампанії. Разом з яскравою вивіскою, перераховані дії дадуть дуже хороший результат.
6
Однією з відмінних рис вашої діяльності може стати послуга виїзду до клієнта. Останнім часом, у зв'язку з пробками і зайнятістю потенційних замовників, збільшується попит на дану послугу, а пропонують її не всі юридичні організації.
7
Що стосується стартового капіталу, для відкриття невеликої юридичної фірми вам буде потрібно від 150 млн рублів. Прибуток напряму залежатиме від кваліфікації співробітників, правильної організації бізнесу і грамотної рекламної кампанії. Крім того, ви можете постійно розширювати свій бізнес і додавати додаткові послуги.
Зверніть увагу
Окупити свої вкладення ви зможете протягом 6-12 місяців.
Корисна порада
Як правило, юридичні консультації працюють з 10:00 до 19:00.