Як позбутися від іржі на ковзанах.

Ситуація, коли леза улюблених ковзанів покриті рудим нальотом іржі досить неприємна. Таке забруднення не дозволяє ковзати по льоду і може украй зіпсувати леза. Але дана проблема має своє рішення. Для позбавлення від іржі на ковзанах досить виконати кілька нескладних маніпуляцій. Після них леза будуть майже як нові.
Вам знадобиться
  • - мильний розчин;
  • - лимон;
  • - харчова сода;
  • - 2 ганчірки з м'якої матерії.
Інструкція
1
В першу чергу слід видалити забруднення з поверхні лез ковзанів. Для цього необхідно приготувати мильний розчин невисокою концентрації. Краще використовувати рідке мило. Візьміть ковзани і акуратно, губкою, приберіть забруднення з леза. Потім необхідно ретельно змити мильний розчин водою, щоб не залишилося сліду. Змивати мильний розчин краще під проточною водою, щоб не залишилося сліду мила. Інакше воно завадить подальших маніпуляцій. Після цього слід обов'язково висушити поверхню лез тканиною.
2
Другим кроком буде безпосередньо боротьба з іржею. Візуально оціните площу іржавою поверхні. Далі візьміть один або два лимона, залежно від кількості іржі , і видавіть з нього сік. Сік лимонів необхідно змішати з харчовою содою, до отримання рідкої кашки. За допомогою м'якої ганчірки треба брати кашку і втирати в іржаву поверхню. Рухи повинні бути м'які, але з натиском. Проробляйте дану процедуру це слід до тих пір, поки іржа з леза не втече. Можна час від часу змивати кашку водою, щоб оцінити результат. Час очищення залежить від інтенсивності іржі . Після закінчення необхідно ретельно змити кашку проточною водою і знову добре просушити леза тканиною.
3
Ретельно висушені леза слід заполірувати м'якою ганчіркою. Поліровка необхідна, щоб усунути мікроскопічні шорсткості, що утворилися в процесі очистки. Поліровка повинна тривати не менше 3-5 хвилин, для досягнення кращого результату. Можна використовувати спеціальні засоби для полірування лез ковзанів.
4
Після закінчення полірування слід візуально оцінити результат. Якщо залишилися плями іржі , необхідно віднести ковзани в майстерню для заточування лез. Після заточки лез залишилися плями підуть безслідно. В принципі, заточка не зашкодить і ретельно очищеним лезах ковзанів. Якщо плями іржі незначні і розташовані безпосередньо на ріжучої поверхні, можна застосувати тільки заточування лез, без попереднього очищення.
Зверніть увагу
Не в якому разі не варто кататися на ковзанах з іржавими лезами, оскільки можливі падіння через порушення ковзання коньков.Прі поліровці і очищенні слід користуватися ганчірками тільки з м'якої матерії, щоб зберегти гладкість поверхні лез.
Корисна порада
Слід зберігати ковзани тільки з ретельно просушеними лезах, у уникнення появи іржі.