Як проїжджати перехрестя з круговим рухом. Як проїжджати кругової перехрестя.

Проїзд перехрестя з круговим рухом часом ставить у глухий кут навіть дуже досвідчених водіїв. А вже новачки і поготів впадають в ступор. А все тому, що єдиного правила для їх проїзду немає. На одному перехресті головним може бути коло, на іншому - половина кільця. Головне, щоб розібратися в складнощах проїзду таких перехресть, потрібно уважно дивитися на знаки, які встановлені біля дороги. Саме вони допоможуть вам розібратися, хто на круговому перехресті повинен бути головним.
Інструкція
1
Після того як в правила дорожнього руху в листопаді 2010 року були внесені зміни, проїжджати через перехрестя з круговим рухом стало ще складніше. У поправках зазначено, що згідно з описом знаків, якщо перед перехрестям з круговим рухом є знак, який в правилах значиться, як 4.3 "Круговий рух", у поєднанні зі знаком 2.4 "Дати дорогу" або, як варіант , разом зі знаком 2.5 "Проїзд без зупинки заборонено", то водій, що заїжджає на круг повинен пропустити всіх, хто там вже їде. Тобто рух по кільцю - пріоритетний.
2
Якщо ж перед в'їздом на круг не стоять знаки, які зобов'язують автовласників поступитися дорогою, який їде по колу то працює правило, яке називається "перешкода справа". А це означає, що перевагу отримують ті, хто в'їжджає на круг, згідно з пунктом 13.11 правил дорожнього руху.
3
При в'їзді на коло автомобіль притискається до правої частини дороги і рухається, в основному, по крайній правій смузі. Тому йому необхідно включати поворотник, коли він здійснює маневр. Також включати сигнал повороту потрібно, коли ви збираєтеся покинути перехрестя з круговим рухом .
4
На круговому перехресті швидкість у рухомого автомобіля повинна бути невеликою. Необхідно це, щоб водій встиг зреагувати на якісь зміни в дорожній ситуації. Якщо вам не потрібно повертати направо з перехрестя відразу, а потрібно ще трохи проїхати прямо, то вам потрібно займати ту смугу, яка знаходиться ближче до центру кільця. Пам'ятайте, що неправильно підібрана для руху смуга легко може призвести до аварії. Не забудьте і правильно в'їжджати на круговій перехрестя, якщо вам необхідно їхати прямо. Для цього вказуйте свій напрямок сигналом поворотника. Якщо потрібно їхати прямо і, відповідно, перебудуватися на середню або крайню ліву смугу, потрібно включити лівий сигнал повороту. Інші водії зрозуміють, що це означає і пропустять вас.