Як пришити липучку.

Стрічка Велькро, більше відома в народі як липучка або стрічка-контакт, дуже широко застосовується в швейної та взуттєвої промисловості як застібки. Особливо вона популярна на дитячому одязі, оскільки позбавляє малят від необхідності возитися з гудзиками, замками і шнурками. Останнім часом липучки часто застосовуються і на дитячих іграшках і килимках для кріплення аплікацій і знімних частин. Така застібка складається з двох частин: на одній частині стрічки знаходяться мікро-гачки, а на іншій - еластичні ворсинки. При зіткненні двох частин відбувається миттєвий контакт, частини міцно з'єднуються. Однак, щоб застібка-липучка працювала добре і надійно, необхідно правильно пришити її до виробу.
Вам знадобиться
  • - застібка-липучка;
  • - товста голка;
  • - наперсток;
  • - нитки.
Інструкція
1
Пришивати застібку потрібно по рівному краю стрічки, на якому немає петель і гачків, тобто по периметру липучки. Важливо, щоб стібки не торкалися робочої поверхні, в іншому випадку частини будуть нещільно кріпитися один до одного. Але й занадто близько до краю стрічки пришивати не потрібно, застібка може відірватися при різкому ривку. Ворсиста сторона повинна бути спрямована вгору, а гачкувата - вниз.
2
Спосіб кріплення застібки залежить від виду виробу. В деяких випадках її можна кріпити внахлест, в інших - хлястиком.
3
Інакше кріпиться стрічка-липучка до ламбрекену. Візьміть викроєні смужку тканини шириною близько десяти сантиметрів, і зігніть її навпіл. До місця згину пришийте ворсисту частина липучки. Лицьову частину ламбрекену зшийте з лицьовою частиною отриманої стрічки, намагаючись не зачепити робочу поверхню липучки і поєднати шви. Далі прострочите ламбрекен з виворітного боку. А гачкуватим частина застібки приклейте до карнизу.
4
Більшість стрічок-липучок чорного кольору, тому і пришивати їх краще чорними нитками. В окремих випадках можна зробити контрастні стібки білими або бежевими нитками, але лінія повинна бути ідеально рівною. У будь-якому випадку колір ниток потрібно підбирати виходячи з бажаного загального вигляду виробу.
5
Стрічки-липучки досить щільні, тому краще працювати товстої міцної голкою і наперстком. Це зробить роботу безпечною.
6
Після того, як стрічка-липучка правильно пришита до виробу, його потрібно випрати. Не слід прати виріб при дуже високих температурах, це може деформувати застібки. Гладити липучки заборонено, вони можуть розплавитися, оскільки виготовляються з легкоплавких синтетичних матеріалів.
Корисна порада
Застосовується застібка-липучка і на спецодязі, туристичних приладді, медичних бандажах, сумках, гаманцях, та й будь-яких інших виробах, де потрібна швидка і легка застібка.