Як сповивати новонародженої дитини.

Сповивання новонародженого - дуже легке і проста справа. Однак у багатьох матусь воно викликає хвилювання і навіть почуття страху. Жінки, які народили первістка, пояснюють це своєю недосвідченістю. А мами, у яких вже є дітки, виправдовуються тим, що просто забули як правильно це робиться. В сучасних пологових будинках практикується, як правило, вільне сповивання, коли ручки малюка залишаються не зафіксовано.
Інструкція
1
Спершу матусі необхідно визначитися з місцем сповивання свого карапуза. Це може бути як спеціальні пеленальний столик або пеленальная дошка, так і рівна поверхня ліжечка або дивана.
2
Малюка необхідно одягнути в сорочечку. Вона може бути легкою або теплою (фланелевою), в залежності від пори року і температури у квартирі. Якщо кисті рук малюка залишаються відкритими, на них слід надіти спеціальні маленькі рукавички, щоб крихітка, розмахуючи ручками, що не подряпав собі обличчя.
3
На рівну поверхню необхідно покласти розправлену пелюшку, а вже на неї малюка. Верхній край пелюшки повинен проходити на рівні грудей дитини.
4
Лівим краєм пелюшки слід обернути тіло малюка і заправити його під спинку крихти. Те ж саме слід зробити і з правим краєм пелюшки.
5
Нижній кінець пелюшки необхідно гарненько розправити і загнути вгору, уклавши його на новонародженого .
6
Бічні кінці пелюшки необхідно розправити, щоб на них не було складок. Спершу лівий кінець потрібно підвернути під спинку малюка. Потім цей же слід зробити з правим кінцем пелюшки.
7
Що залишився хвостик правого кінця пелюшки необхідно підвернути за що вийшов на грудях малюка фіксуючий кишеньку. При цьому не слід допускати утворення на пелюшці грубих складок.
8
З часом сповивання новонародженого стане для мами звичною справою, яка займає за часом не більше хвилини.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не можна сповивати дитини занадто туго. Це може спричинити за собою недостатній розвиток його мишц.Во час сповивання не можна залишати новонародженого без нагляду ні на секунду. Варто мамі лише відвернутися або відійти за чимось, секунди цілком достатньо для того, щоб дитина упал.Заблужденіем є те, що за допомогою сповивання можна випрямити криві ніжки малюка.
Корисна порада
Вільне сповивання новонародженого не допускає змикання його стегон. Вони залишаються розведеними в сторону, що є відмінною профілактикою вродженого вивиху стегна і сприяє правильному розвитку тазостегнових суставов.Свободное сповивання є профілактикою пневмонії, за рахунок того, що ручки малюка залишаються вільними, а повітря безперешкодно проникає в нижні відділи легень.