Як змусити співробітника працювати. робота пів ставки в трудовому договорі.

Кожен керівник рано чи пізно стикається з професійним неробою, якого слід змусити трудитися. Ці працівники віртуозно володіють мистецтвом ухиляння від якої б то не було корисної діяльності. У них завжди є відповіді на всі питання і претензії, а результат роботи, тим не менш, майже нульовий. Зрозуміло, найпростіший вихід - це позбутися баласту і взяти на роботу нового співробітника . Але як бути, якщо час цінно, а роботу не можна зупиняти? Успішні керівники знають відповідь на це питання.
Інструкція
1
Складіть або доробіть посадову інструкцію таким чином, щоб у ній були детально прописані обов'язки працівника відповідно до займаної посади. Тут слід розробити нормативи, які стануть вихідним критерієм для оцінки результатів діяльності працівника. Чітко пропишіть обсяг виконуваної роботи і терміни для її здачі. Постарайтеся уникнути розпливчастих формулювань, що допускають вільну інтерпретацію перерахованих вимог. Передайте посадову інструкцію працівникові для ознайомлення і вимагайте її підписати. Це дозволить вимагати від нього неухильного дотримання перерахованих обов'язків.
2
Створіть умови, при яких нероби невигідно або неможливо буде ухилятися від роботи. Тобто, постійно контролюючи його діяльність, активніше застосовуйте міри покарання прийняті на підприємстві. Це можуть бути штрафні санкції за порушення трудової дисципліни або невиконання встановленого обсягу робіт. Тут можна скористатися і адміністративним ресурсом для покарання - винесення догани або ін.
3
Розробіть систему стимулювання співробітників за сумлінну роботу в рамках Положення про преміювання (якщо воно прийнято на підприємстві). Похвала може стати серйозним стимулом для зміни ставлення до праці. Але найдієвішим, зрозуміло, є фінансове заохочення співробітника . Премія, отримана за невелику перевиконання плану, цілком може стати стартом для нових трудових звершень.
Зверніть увагу
Чим раніше ви визначите, чи можливо взагалі перевиховати конкретного дармоїда, тим менше зусиль вам доведеться затратити, виконуючи самому або перерозподіляючи його роботу між співробітниками. Іноді краще швидше розлучитися з таким працівником, ніж безрезультатно намагатися змусити його працювати.
Корисна порада
Найголовніше тут - контроль невсипущий і постійний. Поки у вашому підпорядкуванні знаходиться такий майстер неробства, вам доведеться витратити власний час на те, щоб привчити його до відповідального ставлення до справи. І хто знає, може бути, в результаті ви отримаєте цінного працівника і гідного товариша по службі.