Як грати на семиструнної гітарі. таблиця акордів для 7-струнної гітари.

Кількість бажаючих навчитися грати на російській семиструнної гітарі зростає з кожним роком, незважаючи на те, що в багатьох країнах куди як більш популярна класична іспанська шестіструнка. У семиструнної гітари є свої особливості і свої переваги. Є й деякі прийоми, які характерні тільки для цієї гітари. Деякі з них придумані циганськими виконавцями - семиструнная гітара була і залишається улюбленим інструментом російських циган. Нерідко семиструнная гітара звучить в дуеті з шестиструнної, з домрой або балалайкою.
Вам знадобиться
  • Гітара
  • Камертон
  • Таблиця акордів для 7-струнної гітари
  • Табулатури
  • цифровку
  • Ноти для семиструнної гітари
Інструкція
1
Налаштуйте гітару. Семиструнна гітара будується по тоническому тризвуки соль-мажору. Перша струна настроюється як ре 1-й октави. Перевірте її по камертону. Якщо у вас звичайний камертон з вусиками, який дає звук ля, то перша струна, затиснута на сьомому ладу, повинна звучати з камертоном в унісон. Наступні струни настроюються як сі-соль-ре-сі-соль-ре.
2
У семиструнної гітари є чимала перевага перед іншими інструментами. На ній можна з баре або без нього грати практично всі акорди, використовуючи одну і ту ж позицію пальців лівої руки. Почніть з акордів, де найбільше відкритих струн. Основною акорд - соль-мажор. Його можна взяти, чи не затискаючи струн, але можна і використовувати різні звернення - наприклад, затиснувши першу, четверту або сьому струну на п'ятому ладу.
3
Навчіться брати баре. Барре - гітарний прийом, коли вказівний палець лівої руки затискає частина струн (мале барре) або все (велике баре). На семиструнної гітарі баре можна брати за допомогою великого пальця лівої руки, який затискає на потрібному ладу басові струни. Гриф гітари при цьому фактично лежить на долоні.
4
Вивчіть основні акорди в соль-мажорі і соль-мінорі. Це тонічне тризвук, а також трезвучия четвертої та п'ятої ступенів - до-мажор і ре-мажор. Обидва ці акорду можна взяти, використовуючи баре на п'ятому і сьомому ладах. Взагалі баре для семиструнної гітари дуже важливо, оскільки всі мажорні акорди найпростіше взяти саме з використанням цього прийому. Соль-мінорний акорд береться з баре на третьому ладу, а перша, четверта і сьома струна затискаються на п'ятому ладу. Точно в такій же позиції можна взяти і всі інші мінорні акорди.
5
Навчіться брати септакорд. Наприклад, ля-мажорний септакорд береться за допомогою баре на другому ладу, а перша чи четверта струна при цьому затискається мізинцем або безіменним пальцем на п'ятому ладу. Спробуйте зіграти решта септакорди, використовуючи баре на різних ладах. В Септакорди задіяні вказівний і мізинець або ж середній палець. Рештою можна спробувати затискати інші лади. Вийдуть різні акорди, які можуть стати в нагоді при підборі акомпанементу.
6
Спробуйте грати без баре. Уже знайомий вам соль-мажорний акорд побудуйте на закритих струнах. Перша струна затискається мізинцем на п'ятому ладу, друга - вказівним пальцем на третьому, третя середнім пальцем - на четвертому ладу. Безіменним пальцем можна спробувати різні звуки на басах і послухати, що вийде - це в будь-якому випадку стане в нагоді при обігруванні акордів.
7
Паралельно освоюйте прийоми гри правою рукою. Починайте з простого перебору, з висхідних і низхідних арпеджіо. Арпеджіо граються послідовно всіма пальцями правої руки, крім мізинця. Потім навчитеся грати простим боєм. Пальці правої руки зачіпають струни тильною стороною, головним чином нігтями. Великий палець при цьому в потрібний час зачіпає басову струну. Грайте боєм в різних ритмах. Спробуйте зіграти вальс, марш і що-небудь ліричне. Коли ви навчитеся впевнено грати простим боєм, спробуйте більш складний, коли складені разом пальці правої руки зачіпають струни як нігтями, так і фалангами з боку долоні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=WGb9r9LFxzA
Зверніть увагу
Деякі музиканти налаштовують сьому струну інакше. Вона може звучати як ми або ля. Але в нотах для семиструнної гітари зазвичай дається аппликатура для звичайного ладу.
Корисна порада
Навчання йде швидше, якщо є якась мета - наприклад, вивчити акомпанемент до пісні. Тому візьміть цифровку будь-якої пісні та акорди учите в тій послідовності, в якій вони стоять в цифровку. Права рука при грі як перебором, так і боєм повинна бути абсолютно вільною.
Колись російська семиструнная гітара була дуже популярна в самих різних колах суспільства. На ній грали в великосвітських салонах і на робочих околицях. На жаль, останнім часом цей інструмент звучить не особливо часто. Між тим у семиструнної гітари можливостей анітрохи не менше, ніж про дуже популярною зараз іспанської шестиструнної гітари. Однак перед тим, як починати вивчати особливості цього інструменту, його необхідно налаштувати.
Вам знадобиться
  • Камертон або фортепіанна клавіатура
Інструкція
1
Деякі виконавці налаштовують гітару під голос, щоб можна було акомпанувати собі, використовуючи найпростіші акорди. Але найкраще налаштувати гітару по камертону. Перша струна семиструнної гітари звучить як ре першої октави. Відповідно, якщо у вас камертон з вусиками, то потрібно першу струну затиснути на сьомому ладу і налаштувати в унісон зі звуком камертона. Затиснута на сьомому ладу перша струна дає звук ля.
2
Другу струну затисніть на третьому ладу. Вона повинна збігатися з відкритою першою струною, тобто давати звук ре. Відкрита друга струна звучить як сі малої октави.
3
Відкрита третя струна дає звук сіль. А це означає, що якщо її затиснути на четвертому ладу, то вона звучатиме в унісон з відкритою першою. При цьому у добре налаштованої гітари одні й ті ж звуки, взяті на різних струнах і в різних позиціях, повинні між собою збігатися. Перевірте, наскільки третя струна налаштована по відношенню до першої. Затисніть першу струну на п'ятому ладу. З відкритою третьої струною вона повинна при цьому звучати в октаву.
4
Четверта струна дає звук ре налаштовується в октаву з першої. При цьому якщо її затиснути на патом ладу, вона повинна збігатися з відкритою третьої струною. Перевірте її збіг з першою струною, затиснувши на дванадцятому ладу. Струни повинні звучати в унісон.
5
П'ята і шоста струни настроюються по типу другої і третьої. П'яту затисніть на третьому ладу, щоб вона давала той же звук, що й відкрита четверта. Шоста струна затискається на четвертому ладу і звучить при цьому в унісон з відкритою п'ятою. При цьому п'ята струна повинна давати чисту октаву з другої, а шоста - з третього. Можна перевірити настройку цих струн, затиснувши кожну з них на дванадцятому ладу. З другої і третьої струнами вони повинні при цьому давати унісон.
6
Є кілька варіантів настройки для сьомий струни. Найбільш поширена, яка вказується звичайно в підручниках і якою користуються виконавці класичної музики - це коли сьома струна настроюється як ре. Тобто її затискають на п'ятому ладу і налаштовують в унісон з відкритою шостий. З четвертої струною сьома дає чисту октаву, з першої - відповідно, дві октави. Але є виконавці, які налаштовують цю струну як ми або ля.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=q5aj_LfU7uQ
Зверніть увагу
Настроюючи гітару, зверніть увагу на висоту струн над грифом. Занадто високо натягнуті струни дають дуже велика напруга, і гриф може «повести». Особливо це характерно для фабричних гітар з металевими струнами. Тому перед налаштуванням підкрутіть гвинт кріплення грифа, якщо він є.
Корисна порада
Не змінюйте семіструнку вище, ніж належить по камертону. Є небезпека «перетягнути» струни і зламати колок третій струни. Якщо ви налаштовуєте гітару під голос, налаштуйте її нижче камертона і підберіть іншу зручну тональність В крайньому випадку можна скористатися каподастр. .