Як очистити валянки.

Валянки - дуже зручне взуття не тільки для дітей. Вони можуть дуже стати в нагоді, наприклад, мисливцям, та й взимку на дачі незамінні. Витончені валянки з вишивкою або аплікацією стають популярними і серед модниць. На жаль, валяне взуття довго зберігає свої якості і зовнішній вигляд тільки в тому випадку, якщо ходити в ній по чистому снігу. А це можливо не завжди. В містах і навіть у селах дороги нерідко посипають піском і обробляють протизаморожувальне сумішами. Тому валянки необхідно регулярно приводити в порядок.
Вам знадобиться
  • Гумова щітка
  • Поролонова губка
  • Пральний порошок або мило
  • Для білих валянок знадобиться відбілювач
  • Пакувальний папір
Інструкція
1
Очистіть валянки від великих шматків бруду. Це найзручніше зробити за допомогою гумової щітки. Вона досить м'яка, щоб не пошкодити повсть, але в той же час добре знімає висохлий пісок, глину тощо. Якщо бруд не отдирается - залиште її в спокої. Не варто чистити валянки, наприклад, ножем або наждачним папером, оскільки можна пошкодити повсть.
2
Приготуйте мильний розчин. Розведіть пральний порошок. Порошок може бути будь-яким, в тому числі з біодобавками. Можна настрогать мило. Якщо вам потрібно привести в порядок білі валянки, розведіть пральний порошок з відбілювачем. Валянки очищайте м'якою поролоновою губкою. Якщо повсть дуже брудний, валянки можна замочити в мильній воді на кілька годин, потім поміняти мильний розчин і помити їх губкою
3
Просушите валянки. Для того, щоб вони зберегли форму і не сіли, щільно набийте їх обгорткового папером. Якщо ви сушіть валянки на батареї парового опалення, найкраще їх поставити під батарею, а не засовувати між відсіками. Не варто сушити валянки електросушилкою для взуття, як не рекомендується і користуватися відкритим вогнем.
Корисна порада
Щоб валянки менше паскудилися, необхідно на них надягати калоші. Звичайно, модниця, що за краще в одязі російський стиль, на це навряд чи піде. А ось мисливця галоші навряд чи збентежать, і для дитячих валянок галоші цілком прийнятні. Після обробки гумовою щіткою валянки можна почистити пилососом, щоб видалити більш дрібні частинки бруду і піщинки. Не рекомендується мочити валянки з приклеєною підошвою. Підошву в будь-якому випадку краще пришити.