Як отримати змінний струм.

Для отримання змінного струму може бути використаний генератор на постійних магнітах. Такий пристрій генерує не промислове напруга 220 В, а низьке змінну напругу по трьом фазам, яке згодом може бути випрямлено і подано на вихід у вигляді постійного струму , придатного для зарядки батарей 12 В.
Інструкція
1
Передбачите в конструкції генератора змінного струму такі вузли: статор, що складається з котушки і дроти; сталеві осі і цапфи; два магнітних ротора; випрямляч.
2
Статор виготовте з шести котушок мідного проводу, залитих епоксидною смолою. Корпус статора закріпіть цапфами, щоб він не обертався. Проводи від котушок підключіть до випрямляча, який вироблятиме згодом постійний струм, необхідний для зарядки батарей. Для того щоб уникнути перегріву, прикріпіть випрямляч до алюмінієвого радіатора.
3
Магнітні ротори закріпіть на складовою конструкції, що обертається на осі. Задній ротор встановіть за статором. Передній ротор буде знаходитися зовні, він кріпиться до заднього ротору за допомогою довгих спиць, пропущених через центральний отвір статора. Якщо ви плануєте використовувати генератор на постійних магнітах з вітряком, на цих же спицях змонтуйте лопаті вітряка. Лопаті будуть обертати ротори, і таким чином переміщати магніти вздовж котушок. Змінне магнітне поле роторів створює струм в котушках.
4
Оскільки генератор на постійних магнітах спроектований для спільного використання з невеликим вітрогенератором, передбачте такі вузли: щоглу, виконану у вигляді сталевої труби, закріпленої тросами; обертову голівку, встановлену на верхівці щогли; хвостовик для повороту вітряка; лопаті.
5
Котушки для використання в генераторі намотайте для розвитку великих оборотів товстішим дротом, при цьому котушка повинна містити невелику кількість витків. Однак врахуйте, що при дуже малих обертах генератор на постійних магнітах працювати не буде. Для використання генератора як на великій, так і на малій швидкості слід міняти спосіб з'єднання котушок (з «зірки» на «трикутник» і навпаки). «Зірка» буде добре працювати при малому вітрі, «трикутник» - при великому.
6
При влаштуванні кріплення магнітів звертайте увагу на те, що вони не повинні відокремлюватися від посадкового місця. Бовтається магніт буде розпорювати корпус статора і необоротно зашкодить генератор.
7
При установці ротора і статора залиште між ними зазор в 1 мм. При важких умовах роботи цей зазор слід збільшити.
8
Ще один технологічний момент - лопаті кріпляться не до зовнішнього ротору, а тільки на спиці. При цьому тримаєте генератор так, щоб його вісь обертання розташовувалася вертикально, а не горизонтально.