Як перевозити човен.

Якщо ви вирішили перевезти човен до води, то напевно зіткнетеся з труднощами при транспортуванні. Які б легкі матеріали не застосовувалися при будівництві човна, її вага не завжди дозволить просто занурити човен на багажник. Винятком буде хіба що надувний човен з гуми. Для вантаження і транспортування значнішого судна вам знадобиться спеціальне пристосування.
Вам знадобиться
  • - стандартний багажник автомобіля;
  • - металевий профіль;
  • - кріпильні елементи.
Інструкція
1
Виготовте спеціальний пристрій для навантаження човни та перевезення її на верхньому багажнику автомобіля. Конструктивно пристрій складається з трьох основних частин: стандартного багажника, з посиленням його опорних елементів; вертикальної опорної рами; двох горизонтальних напрямних жолобів (рейок).
2
Щоб посилити опорні частини багажника, відпиляйте вигнуту нижню частину кожної опори, а під решту верхню частину підведіть жолоб із сталі або дюралюмінію, підігнавши його до поверхні даху кузова. Вертикальні стійки трубчастих опор укоротите до мінімуму (для пониження центру ваги вантажу). У верхньому ободі багажника просвердлите отвори під болти діаметром 6 мм або більше.
3
Виготовте два кронштейна, за допомогою яких вертикальна рама спиратиметься на задній бампер. Виготовити їх можна зі сталі або придбати в готовому вигляді в автомагазині. В середині кронштейна просвердлите отвір під болт для кріплення бампера і кронштейна до кузова.
4
У місцях з'єднання стійок рами з кронштейном і направляючими в порожнині стійок вставте дерев'яні вкладиші. Направляючі жолобів влаштуйте таким чином, щоб вони надійно фіксували човен в транспортному положенні.
5
На самому корпусі човна встановіть чотири опори: дві в носовій частині з коліщатками (підійдуть шарикопідшипники) і дві на кормі, які будуть передавати навантаження на пристрій, одночасно будучи елементами захватних пристосувань.
6
Перед вантаженням човна зміцните на ній тимчасову поперечину. Для короткої і легкої човна поперечина не знадобиться. Піднесіть човен кілем вниз до машини, поставте вертикально і зафіксуйте на пристрій так, щоб поперечина лягла на напрямні жолоби. Підніміть корму човна, колеса передніх опор встановіть на напрямні. Тепер човен спирається на колеса і поперечку.
7
Підніміть корму човна і просуньте її на колесах вперед до моменту, коли задні опори опиняться між поперечними болтами заднього загарбного вузла. Корми опускається, човен спирається на всі чотири опори. Вставте страхувальний болт, який проходить крізь стінки направляючого жолоба і передню опору. Навантаження займає не більше п'яти хвилин. Тепер човен можна перевозити куди завгодно.
Зверніть увагу
Пристрій виготовляється індивідуально для кожного типу човна та автомобіля.