Як облаштувати курник.

Кури - птахи досить невибагливі, тому утримувати їх можуть не тільки ті, хто постійно живе в приватному будинку і ґрунтовно займається селянським господарством, а й звичайні дачники. Побудувати і обладнати курник зовсім нескладно. Витративши мінімум часу і зусиль, в результаті ви будете мати свіжі яйця і дієтичне м'ясо, та ще прекрасне добриво для грядок - послід.
Інструкція
1
Для початку треба визначитися з місцем для курник а. Будувати його треба не дуже близько до будинку, щоб не стати заручниками неприємного аромату. Найкраще місце для пташника - на височини, таке, щоб літівку підтоплюється під час дощу і добре прогрівається. Перед курник ом передбачте ділянку для прогулянок птахів, а сам будиночок зводите з розрахунку, що на одному квадратному метрі повинно жити не більше 4-х курей.
2
Добре, якщо ви побудуєте курник на бетонному фундаменті, це додасть об'єкту міцність і захистить птахів від нападу хижаків. Якщо залити фундамент не виходить, хоча б оббейте нижню частину пташника залізними листами.
3
Стіни курник а можна викласти з цегли або спорудити з дерев'яних стовпів і набутих на них брусів, обшитих згодом тесом. Добре насипати між зовнішньою і внутрішньою поверхнею стін суміш тирси з торфом і додати туди отруту від гризунів. Внутрішні стіни треба утеплити, якщо ви збираєтеся тримати курей не тільки влітку, а й взимку, а перед заселенням курей промазати їх вапном для дезінфекції.
4
В пташнику обов'язково слід передбачити вікна. Це потрібно для створення курям природного освітлення і провітрювання приміщення з метою усунення запаху і зайвої вологи.
5
Пол в курник е повинен бути трохи похилим, щоб під час прибирання можна було змивати весь бруд. Хороший підлога - дощатий, покладений на лаги. Зверху його треба засипати тирсою або піском, укласти солому.
6
Ні курник а без сідал. Продумуючи їх довжину, враховуйте, що на одну птицю має припадати не менше 60 см сідала. Під сідалами добре поставити ящики для посліду. Тоді й бруду буде менше, отже, доведеться менше забиратися, і добриво буде легше збирати.
7
Обов'язково передбачте обігрів пташника взимку - за допомогою ізольованого від птахів обігрівача або потужної електричної лампи розжарювання.
8
Поставте для курей ящики, з яких вони будуть їсти і пити. Краще зміцнити їх на невеликій висоті, щоб птахи не змогли в них ритися. Придатися і великий ящик чорного кольору - в ньому кури будуть краще нестися.