Як вирішувати завдання з масивами.

Інформатика - один з найцікавіших технічних предметів в школах і вищих навчальних закладах. Адже кожна людина, який вирішив задачу з інформатики, написавши програму, може вважати себе творцем. Причому код програми і виконуваний файл можуть жити практично вічно, виконуючи непотрібні суспільству задачі . Але для того щоб навчитися писати складні корисні програми, необхідно зрозуміти, як обробляти великі обсяги інформації. Краще рішення цієї проблеми - вирішувати задачі з масивами.
Вам знадобиться
  • Компілятор, довідник з мови програмування
Інструкція
1
Для того щоб навчитися вирішувати задачі з масивами, дуже важливо зрозуміти їх сутність та призначення. Масив - це впорядкована структура інформації. Її можна представити інакше як групу змінних одного типу, вибудуваних по порядку. Масиви можуть бути одновимірними (змінні збудовані в один ряд), двовимірними (тоді мова йде про матриці, що має рядки і стовпці) і багатовимірними. Найчастіше в задачах використовуються одномірні і двовимірні масиви.
2
Рішення будь задачі з масивами необхідно починати з їх оголошення. Оголошення в кожній мові програмування різні, проте можна виділити і подібні моменти. Так, практично у всіх мовах при оголошенні масиву потрібно описати його тип (числовий, символьний або користувальницький), число його елементів і розмірність. Зрозуміти, як саме оголосити масив потрібно з умови задачі . Якщо мова йде про обробці n елементів, що вводяться з файлу або з клавіатури, необхідно використовувати одномірні масиви, якщо завдання полягає в обробці матриці - використовуємо двовимірні.
3
Найголовніша мета будь задачі з масивами - обробити їх елементи. Для цього при обробці одновимірних масивів використовуємо цикл for, в якому нумерацію (значення змінної циклу i) ведемо з першого елемента, закінчуємо його виконання останнім (поки i
Корисна порада
Для обробки двовимірних масивів необхідно використовувати не один, а два циклу for. При цьому імена змінних циклів мають бути різними, наприклад i та j. Звернення до елементу такого масиву досягається командою A [i] [j] -.