Як зробити виту пару.

Однією з поширених проблем при створенні мереж або підключень є створення кручений пари для з'єднання між собою комп'ютерів або організації підключення до інтернету. Вита пара від простої мідного дроту відрізняється тим, що в ній дроту ізольовані, причому кожна пара дротів перевиті між собою. Вита пара використовується в з'єднаннях повсюдно, оскільки вважається, що ця технологія прискорює передачу даних.
Вам знадобиться
  • Кабель, коннектор, обтискні кліщі
Інструкція
1
Для того щоб правильно зробити і обжати виту пару для з'єднання комп'ютера з мережевим комутатором (світче), візьміть кабель, ніж і обтискні кліщі. Зріжте трохи зовнішньої ізоляції кабелю. Потім акуратно розплетіть самі кручені пари. Розплести їх потрібно зовсім небагато, щоб вистачило для щільного з'єднання з коннектором.
2
Якщо кабель чотирьох, розташуйте дроти в певній послідовності: спочатку біло-помаранчевий, потім біло-синій, а потім і синій. Якщо кабель має велику кількість жив, той же порядок застосуєте і до додаткових жилах.
3
Тепер візьміть коннектор, поверніть його так, щоб ключ був направлений вниз, і з'єднайте жили з контактами в тій послідовності, яка описана вище. Контакти слід вважати зліва направо. Оскільки коннектор прозорий, ви можете перевірити, вставлені чи проводи в нього щільно (інакше з'єднання після обтиску не буде).
4
Візьміть обтискні кліщі і обіжміть кабель до легкого клацання (не потрібно натискати сильно). На цьому процес для одного боку кабелю завершений. Проробіть аналогічні процедури для іншого кінця кабелю.
5
Для обтиску кручений пари «комп'ютер-комп'ютер» виконайте ту ж послідовність операцій, що і в ситуації з підключенням до світч. Особливість лише в послідовності розташування проводів. Тут слід застосувати не прямий, а зворотний обтиск.
6
Знайдіть в кабелі чотири дроти: біло-оранжевий, оранжевий, біло-зелений і зелений. Якщо в кабелі більше число проводів (наприклад, перед вами стандартний восьмижильний кабель), решта дроти можете з'єднати як завгодно. А ось зазначені чотири дроти з'єднайте в порядку, зворотному описаного вище, тобто замінюєте біло-помаранчевий провід на біло-синій, помаранчевий на синій і так далі. Після з'єднання перевірте щільність прилягання до контактів і обіжміть кабель.