Як обрізати кігті собаці.

Собаки потребують регулярної стрижці нігтів. Якщо кігті запущені, це загрожує безліччю неприємностей для вихованця. Серед них такі, як вростання кігтів, зміна ходи (кульгавість) і навіть проблеми з суглобами. Стригти кігті потрібно правильно.
Вам знадобиться
  • - когтерез-гільйотина.
Інструкція
1
Перед тим, як стригти кігті собаці , ознайомтеся з будовою кігтя і пальця на лапі собаки. Посередині кігтя знаходиться жива тканина - пульпа, в якій проходить судина. Його не можна пошкоджувати при стрижці. До речі, чим рідше ви стрижете кігті, тим довшою стає цю посудину з часом і тим важче вкоротити кіготь, не пошкодивши живу тканину. Візьміть в руки лапу собаки. Розгляньте кіготь вихованця, визначивши кордон роговий нечутливою тканини і пульпи. Зробити це легко, якщо у собаки білі напівпрозорі нігті. З чорними кігтями справа йде складніше. Можливо, для їх стрижки краще звернутися до ветеринарної клініки або до гурмеру-профі.
2
Далі візьміть спеціальний когтерез-гільйотину і, утримуючи лапу, акуратно зріжте самий кінчик нігтя псові. Якщо нігті досить короткі, то вашим завданням є просто затупити їх, підрізавши буквально на пару міліметрів. Якщо ж нігті довгі, не варто намагатися зрізати їх в один прийом - є шанс пошкодити пульпу. Місце пошкодження буде кровоточити і боліти, доставляючи вихованцеві неприємності. Укорочуйте кігті до потрібної довжини практично по міліметру.
3
На відміну від котячих кігтів, кіготь на п'ятому (недорозвиненому і далеко віддаленому) собачому пальці потрібно зрізати обов'язково, оскільки він не дістає до землі і не стирається під час прогулянок.
4
Якщо ви під час стрижки все ж пошкодили живу тканину і побачили кров, швидко притисніть до ранки ватку, змочену в йоді або перекису водню, або кровоспинний олівець.
5
Після закінчення сеансу манікюру обов'язково похваліть вихованця за хорошу поведінку. Не забудьте пригостити його ласощами.
Корисна порада
Привчайте вихованця до стрижки кігтів з самого юного віку. Надалі це гарантує, що виріс чотириногий приятель стане спокійно переносити сеанси манікюру. Розмір когтерез-гільйотини залежить від розміру собаки. Ручки повинні бути зручними, нековзними, а леза - гострими, щоб не «розкуйовджуються» кіготь. Ні в якому разі не використовуйте ножиці, щипці та інші пристосування з манікюрного набору.