Як відрізнити меланому від родимки.

Рак шкіри все частіше став з'являтися у населення, проблема стосується не тільки літнього населення країни, а й цілком молодих і здорових людей. Мутація клітин шкіри буває блискавичною, і звичайна родимка перетворюється на меланому . Варто відзначити і швидкоплинність захворювання. Якщо вчасно не звернути увагу на підозрілу родимку, то шанси на повне одужання зводяться до нуля. Меланома шкіри належить до найбільш важко виліковним видам раку. Регулярний огляд шкіри може врятувати ваше життя.
Інструкція
1
Звичайні родимки зростають майже у кожної людини і не турбують протягом усього життя. Але іноді деякі фактори впливають на їх переродження, і вони стають злоякісними. Вас має насторожити будь-яка зміна в розмірі пігментної плями або родимки, зазвичай в нормі їх діаметр повинен бути близько 6 мм. Але останнім часом помічено, що і меланома змінила свій розмір і стала все частіше з'являтися приблизно 3-8 мм.
2
Навколо меланоми можна спостерігати почервоніння, яке стрімко збільшується в своїх розмірах. Також ріст клітин не припиняється і з'являється наріст, який може бути дещо більше з однією з сторін. Родимки не піддається зміні, тільки в рідкісних випадках, коли відбувається при травмування тканини, вона може трохи збільшитися.
3
Якщо обмацати шкіру навколо пігментації, то можна помітити явне ущільнення, яке виходить далеко за рамки меланоми. Близько родимок шкіра м'яка, рухлива і без видимих відхилень. При раку можлива і кровоточивість в зоні пошкодження шкіри, краї наросту набувають нечітке окреслення і стають схильні до механічних пошкоджень.
4
Коли кількість родимок раптом різко зростає, при цьому не тільки з'являються нові вогнища, а й видозмінюються старі, не можна чекати погіршення загальної картини. Якщо таке сталося, це явно не навала звичайних родимок, які хоч і можуть з'являтися періодично на шкірі, але все ж це відбувається досить рідко.
5
Зверніть увагу і на колір. Якщо звичайна на перший погляд родимка раптом різко стала змінювати свій колір, негайно зверніться до онколога. Тільки лікар може визначити вид новоутворення. Звичайний візуальний огляд не вважається достовірним, обов'язковим етапом у вивчення є біопсія. Але навіть на перший погляд онколог може вас або заспокоїти, або засмутити. Лікар здатний поставити попередній діагноз.
Мила родимка на якій-небудь частині тіла розчулює, привертає увагу, служить відмітною ознакою. Але лише небагато знають про те, що родимка (медична назва якої - невус) має властивість в ряді випадків перероджуватися в злоякісне шкірне освіта - меланому.

Чому з'являються родимки?

Як і колір очей, форма носа, родимки найчастіше передаються у спадок. Причиною появи родимок або родимих плям є велике скупчення на певній ділянці шкіри патологічно видозмінених клітин, що містять пігмент меланін, який відповідає за колір шкіри. За рахунок підвищеної концентрації цього пігменту родимки мають темно-коричневе забарвлення. Родимки в більшості своїй характеризуються малими розмірами (1-3 мм) і чіткими лініями. Новоутворення, що перевищують у своєму розмірі 3 мм і мають розпливчасті обриси, називаються рідними плямами. Родимі плями в залежності від кольору, форми і локалізації класифікуються на: - епідермо-дермальниє (неглибокі, плоскої форми, забарвлення коливається від світло-коричневого до чорного з переливами, найчастіше локалізуються на ступнях, долонях і в області геніталій); - лентіго ( поверхневі, темно-коричневого кольору без переливів, виникають на будь-якій ділянці шкіри, схожі з веснянками); - Складні (темні, чіткі, виступають над поверхнею шкіри, меланін концентрується в глибоких підшкірних шарах); - Диспластические (розмиті обриси, збільшення в розмірах до 12 мм, колір від темно-рожевого до чорного, локалізуються найчастіше на волосистій частині голови, сідницях, грудях і шиї, можуть являти собою скупчення з кількох близько розташованих плям); - блакитні (ущільнені , виступаючі освіти блакитного або синього відтінку з чіткими лініями, що досягають у розмірі 2-5 см, розташовуються на обличчі і сідницях); - гігантські пігментовані невуси (має бородавчасту і волосяну поверхню, вражає значні площі шкірного покриву, в основному обличчя і шию, збільшується в розмірах до 40 см, кольору варіюються від сіруватого до чорного); - Невус Саттона (родимі плями, що представляють собою поєднання темного пігменту і відсутність забарвлення - депігментації, в більшості випадків проходять також спонтанно, як і з'явилися;) - невус Ота (розпливчасте освіту синюшного забарвлення, що вражає верхню частину очного століття, віскі і скули, ніж -то нагадує свіжий синець) .Генетіческая обумовленість появи родимок або родимих плям у майбутньої дитини має ряд провокуючих чинників: аномалії молекулярної структури генетичного апарату, гормональні коливання під час вагітності, різні інфекції, токсичний вплив шкідливих речовин та інше. Дослідження в області патологій шкірних покривів досі не дають конкретних відповідей в питаннях, що стосуються причин появи доброякісних шкірних новоутворень.

Причини переродження родимок в меланому

Поширеними причинами перекваліфікації доброякісних утворень на шкірі в злоякісні вважаються великі дози ультрафіолету і механічні ушкодження. Помилково вважають ті, хто впевнений, що меланомі схильні люди з білою шкірою, часто отримують сонячні опіки. Меланома не щадить нікого. Приводом для негайного звернення до лікаря повинні послужити будь-які зміни існуючих родимок і родимих плям: різке збільшення, почервоніння шкіри навколо, зміна кольору (в тому числі і знебарвлення), свербіж, лущення, поколювання всередині і т.д., а також поява нових підозрілих плям. Люди, що мають на тілі більше 50 родимок або будь-яке родима пляма великих розмірів, вже входять до групи ризику і повинні бути обстежені лікарем-дерматологом. Деякі любителі солярію за порадою знайомих (або ж самих адміністраторів салону краси) заклеюють родимки спеціальними наклейками в надії захистити їх від впливу шкідливого випромінювання. Лікарі не рекомендують застосовувати дану методику, так як під наклейкою виникає парниковий ефект, що ще більше посилює можливість появи ракових клітин. Іноді меланома розвивається внаслідок невдалої операції з видалення невуса. Слід ретельно обдумувати подібні рішення і вибирати кваліфікованих фахівців. Не можна дряпати, колупати або терти родимки. Щоб уникнути механічних пошкоджень під час миття необхідно вибирати м'яку губку. Меланому складно діагностувати на початкових стадіях, так як багато родимі плями нормальної клітинної структури мають схожу специфіку: нерівний контур і колір. Регулярне самообстеження і своєчасне відвідування лікаря допоможе запобігти проблему.