Як додати петлю при в'язанні гачком.

Вироби, пов'язані гачком , ніколи не виходять з моди. Їх можна побачити на старовинних фотографіях - красиві, статні дами сидять в ажурних шалях під мереживними парасольками ... І на сторінках модних журналів або дефіле - стрункі моделі крокують подіумом у кардиганах, светрах і капелюшках, пов'язаних гачком . І на вікнах будинків можна помітити тонкі, невагомі завіски, злегка затуляють сонце. В'язання гачком досить не складно навчитися навіть самостійно. У пропонованій статті представлений один з прийомів, без якого не обійтися при в'язанні трикотажного полотна по схемі або по викрійці.
Вам знадобиться
  • Гачок в'язальний, пряжа.
Інструкція
1
Більшість виробів мають складну форму, реалізувати яку можна за допомогою додавання петель. Існує два варіанти додавання петель: коли потрібно додати петлі всередині ряду і на початку/кінці ряду. Розглянемо їх послідовно для різного виду стовпчиків.
2
Додаток петель усередині ряда.Столбік без накиду. В'яжіть стовпчиками без накиду до того місця, де потрібно додати петлю. Пров'яжіть в наступній петлі 2 стовпчики без накиду замість одного. Для цього введіть гачок під дві верхні нитки наступної петлі, зробіть накид і простягніть нитку через петлю, зробіть накид і простягніть нитку через дві петлі на гачку. Потім виконайте точно такі ж дії, знову ввівши гачок під дві нитки тієї ж петлі, що й прежде.Полустолбік з накидом. В'яжіть напівстовпчиками до того місця, де необхідно додати петлю, а в наступній петлі пров'яжіть 2 напівстопчиком з накидом замість одного. Для цього зробіть накид, введіть гачок під дві верхні нитки наступної петлі, зробіть накид і простягніть нитку через петлю, зробіть накид і простягніть нитку через дві петлі на гачку. Потім виконайте точно такі ж дії, знову ввівши гачок під дві нитки тієї ж петлі, що й колись. Закінчите ряд.Столбік з накидом. В'яжіть стовпчиками з накидом до того місця, де необхідно додати петлю. Зв'яжіть в наступній петлі стовпчик з накидом, а потім ще 1 стовпчик з накидом в тій же петлі попереднього ряду. Закінчите ряд.Столбік з двома накидами. В'яжіть стовпчиками з двома накидами до того місця, де необхідно додати петлю. Далі в'яжіть 2 стовпчики з двома накидами в одній петлі попереднього ряду. Продовжуйте в'язання стовпчиками з двома накидами до наступного місця, де необхідно додати петлю.
3
Додаток петель на початку/кінці ряда.Простое додаток петель на початку ряда.Свяжіте поворотні повітряні петлі перед початком наступного ряду (для стовпчика без накиду - 1 петля, для напівстопчиком - 2 петлі, для стовпчика з накидом - 3 петлі , для стовпчика з двома накидами - 4 петлі). Зв'яжіть стовпчик в другу петлю від краю попереднього ряду. Це - 2 кромочні петлі, їх в'яжуть завжди без додавання/зменшення, щоб край виробу був рівним. У третю від краю петлю пров'яжіть два стовпчики замість одного. Далі продовжуйте в'язати до кінця ряду. Якщо продовжувати робити по одному додатку у початку кожного лицьового ряду, то з правого боку вийде скошена кромка.Простое додаток петель в кінці ряда.Свяжіте 1 ряд на лицьовій стороні виробу доти, поки не залишиться непровязаннимі 3 петлі. Пров'яжіть 2 стовпчики в третій від кінця краю петлі. Далі закінчите ряд двома матеріалами кромок петлями. Якщо продовжувати робити по одному додатку у кінці кожного лицьового ряду, то з лівого боку вийде скошена кромка.
4
Додаток декількох петель на початку ряда.Чтоби додати кілька петель на початку ряду, слід почати з ланцюжка з повітряних петель. В кінці попереднього ряду переверніть роботу і зв'яжіть стільки петель, скільки необхідно додати, плюс поворотні петлі. Припустимо, ви в'яжете стовпчиками без накиду і вам треба додати 5 петель. Тоді на початку нового ряду ви повинні провязать 5 повітряних петель для додавання плюс 1 повітряну петлю для повороту, тобто всього 6 петель. Зв'яжіть стовпчик без накиду в другу петлю (напівстовпчик, відповідно, в третю, стовпчик з одним накидом - в четверту, стовпчик з двома накидами - в п'яту). Зв'яжіть по одному стовпчику в наступних 4 петлях повітряної ланцюжка. Пров'яжіть наступний стовпчик без накиду в верхній частині останньої петлі попереднього ряду. Закінчите ряд. Переверніть виріб, зробіть петлі підйому і зв'яжіть ряд у зворотному напрямку до 5-ої прибавленной петлі попереднього ряду. Продовжуйте в'язати у всіх петлях.
5
Додаток декількох петель в кінці ряда.Вяжіте до кінця ряду, роблячи по одному стовпчику в кожній петлі попереднього ряду, поки в ряду не залишиться дві непровязанной петлі. Залиште їх на час і вийміть гачок з останньої пов'язаної петлі. Простягніть відрізок нитки через останню з поворотних петель попереднього ряду. Зв'яжіть цією ниткою стільки петель, скільки потрібно для додавання. Закріпіть нитку на кінці повітряної ланцюжка. Введіть гачок в залишену раніше петлю і зв'яжіть по одному стовпчику в кожній з двох останніх петель попереднього ряду. Потім пров'яжіть по одному стовпчику в кожній повітряної петлі ланцюжка, яка була пов'язана в кінці ряду. Переверніть роботу, зробіть поворотні петлі і зв'яжіть стовпчик в другу від краю петлю. Далі в'яжіть стовпчики в кожній петлі до кінця ряду. Закінчите ряд.
При в'язанні гачком часто виникає необхідність розширювати полотно, виконувати деталі крою різних форм. Для цього рукодільниці використовуються техніку додавання петель. Її прийоми дещо відрізняються один від одного при використанні того чи іншого робочого інструменту. Спробуйте зв'язати кілька зразків полотна спочатку простим, потім так званим туніським гачком . Спробуйте додати стовпчики на початку, середині і наприкінці робочого ряду.
Вам знадобиться
  • - моток бавовняних ниток для в'язання;
  • - звичайний гачок;
  • - туніський гачок.
Інструкція
1
Візьміть звичайний гачок у праву руку і пров'яжіть з бавовняної нитки 2-3 прямих ряду стовпчиків без накиду. Тепер спробуйте додати петлі в кінці поточного ряду.
2
Виконайте 1-5 повітряних петель - залежно від того, на яку довжину необхідно розширити в'язане полотно. Переверніть роботу і робіть наступний ряд згідно основного візерунку вироби.
3
Щоб зробити прибавку на початку в'язання, введіть стрижень гачка в перший стовпчик нижчестоящого ряду і витягніть з нього необхідну кількість нитяних дужок.
4
В середині поточного ряду розширення полотна здійснюється за зразком кроку №3. Надалі здійснюйте прибавки через 1 ряд узору; в ажурних колах завжди точно дотримуйтесь малюнок.
5
Намагайтеся вводити нові стовпчики в роботу рівномірно, поступово, щоб це не позначилося на візерунку готового виробу. Наприклад, додайте 5 петель поетапно. Перший ряд: 1 новий стовпчик на початку ряду, 1 - в середині і 1 - в кінці. Другий ряд пров'язуйте без додатків. Третій ряд: 1 стовпчик на початку і 1 - по завершенні роботи.
6
Освойте прибавки стовпчиків в так званому в'язанні «в набір» туніським гачком (довгим стрижнем з обмежувачем на кінці). Щоб виконати перший ряд, зробіть повітряну ланцюжок з потрібної кількості ланок.
7
Наберіть на стрижень інструменту петлі справа наліво: вводите гачок в кожен елемент повітряної косички і витягайте робочу нитку.
8
Закрийте набрані петлі гачком з лицьового боку полотна: накиньте на стержень нитку і протягніть її через першу петлю ряду; знову прихопіть робочу нитку і протягніть її вже через пару петель. Так працюйте, поки на гачку не залишиться тільки 1 ведуча петелька.
9
Розгляньте готове тунисское полотно. Кожен його ряд повинен складатися з двох шарів петель: вертикальних і горизонтальних. Вам потрібно витягнути відкриті петлі з кожної вертикальної дужки і закрити наступний ряд за зразком кроку №8. Тепер можна спробувати ввести в роботу нові петлі.
10
Зробіть додатковий стовпчик з правого боку роботи. Перша петля неможливо пров'язується; додаткову нитяну дужку потрібно витягнути з вертикальної петлі нижчестоящого ряду.
11
Якщо вам потрібно додати петлю в центрі в'язання, введіть гачок в серединку нижчестоящої горизонтальній петлі, захопіть робочу нитку і витягніть нову дужку. Так само робіть прибавку в кінці роботи (з лівого боку). В подальшому ряду додані петлі пров'язуйте, як звичайно (див. Крок №8).
Зверніть увагу
При в'язанні туніським гачком уважно стежте за доданими петлями на початку і кінці ряду. Вони можуть затягнутися, і ви ризикуєте пропустити їх при подальшому наборі.
Корисна порада
В процесі в'язання звичайним гачком тримайте його, немов олівець. Туніський інструмент повинен лежати в руці зразок в'язальної спиці.