Як плести гамаки. Як сплести гамак.

Гамак - це предмет меблів, для відпочинку або сну, у вигляді прямокутника з тканини або сітки, підвішеного за два протилежні кінці. Його легко виготовити, встановити і переносити. Зазвичай гамак це місце для сну або відпочинку. Він може служити прикрасою присадибної ділянки або дачі. Його використовують замість крісла або дивана. Гамак дозволяє добре розслабитися і відпочити м'язам спини і шиї. Гамаки бувають різних видів: з тканини або сітки, багатомісні або для однієї людини. Гамак можна купити в магазині, а можна сплести і самостійно.
Вам знадобиться
  • - мотузки або шпагат;
  • - ніж або ножиці;
  • - лінійка;
  • - брусочки;
  • - металевий анкер з гаком 10х50;
  • - 2 кільця.
Інструкція
1
Розглянемо один із способів плетіння гамака. Візьміть два бруска товщиною від 3 до 4 см, рівні за довжиною ширині гамака. По всій довжині брусків просвердлите отвори на відстані від 6 до 8 см. Підготуйте мотузку, вона повинна вільно проходити в просвердлених отворах брусків. Потім мотузку наріжте на частини. Довжина кожної такої частини повинна бути в 3 рази довше, ніж сам гамак, а відрізків в 2 рази більше ніж на одному бруску отворів. Приготуйте два кільця, за допомогою яких гамак буде одягатися на гаки, угвинчені в стовпи-держателі гамака.
2
Починаємо плетіння. У кожен отвір на бруску протягують відразу два відрізки мотузки. Потім їх протягують в кільце, відгинають на 10 см і закріплюють вузлом. Відстань між бруском і кільцем одно? довжини гамака.
3
Сітка у гамака робиться так: з отвору бруска виходять кінці мотузок. Треба їх попарно зав'язати вузлами, тобто шнур з одного отвору, зв'язується з шнуром з іншого отвори. Якщо пов'язувати шнури таким чином, то вийдуть осередку - сітка. Як тільки вийде сітка потрібної вам довжини, закінчуємо переплетення, але в самому останньому ряду осередки повинні розташовуватися так само, як у першому.
4
Кінці мотузок просмикуються парами в отвори другого бруска і закріплюються на кільці. В краю сітки можна протягнути міцну мотузку, щоб гамак сильно не витягувався при навантаженні. Щоб надійно підвісити гамак, використовуйте металевий анкер з гаком 10х50. Такі анкери використовують для гойдалок. Але врахуйте, стовпи або інша опора для підвішування гамака повинна бути дуже міцна. Вбийте анкери в стовпи і підвісьте готовий гамак за кільця. Можна лягати і відпочивати.
Зверніть увагу
Є версія, що гамаки придумали індіанці Майя. Робили їх з кори дерева «хамак», звідси і його назва. Це дуже зручні меблі, для того щоб провести ніч у джунглях. Гамак захищає від вогкості і мошки. Сподобався гамак і морякам. На морських суднах його використовують замість ліжок.