Як підгодувати помідори.

Помідори люблять, мабуть, всі люди - в тому чи іншому вигляді: свіжі, солоні, мариновані або у вигляді паст, соків, кетчупів. Ці овочі дуже корисні, вони багаті залізом. Але ось виростити томати не так-то просто, особливо в середній смузі: дуже вже вони примхливі. Один із секретів успіху - в правильній підгодівлі.
Інструкція
1
Підгодовувати помідори треба ще при висадці розсади в грунт. У кожну призначену для молодого рослини лунку внесіть за 2 тижні перед посадкою мінімум відро перегною, 100 гр суперфосфату, 30 гр хлористого калію і сечовини, 500 гр деревної золи. Все це, природно, треба добре перемішати.
2
Але це ще не все. У міру зростання томати треба кілька разів підгодовувати, щоб отримати хороший урожай. Можна купити спеціальні добрива в магазині, їх сьогодні безліч, призначених для різних видів грунту. Якщо не знаєте, яка у вас на ділянці земля, візьміть комплексне мінеральне добриво, наприклад «Еффектон» або «Агрікола».
3
Але багато городники не довіряють покупним складам, тому готують підгодівлі самостійно. Дуже добре поливати томати, наприклад, слабким розчином марганцівки. Він не тільки удобрює рослини, але і захищає від хвороб.
4
Ось ще один відмінний рецепт підгодівлі: зітреш в порошок шкаралупу від яєць і розчиніть у воді. Нехай суміш кілька днів настоюється (2-3). Коли розчин буде готовий, використовуйте його для поливу помідор.
5
Найпоширеніше добриво для томатів і не тільки для них - коров'ячий гній. Його можна просто розкласти по грядках або змішати з торфом і замульчувати землю навколо томатних кущиків. Тоді при поливі вони будуть постійно отримувати прекрасну підгодівлю.
6
Рослини з незав'язаною плодами часто підгодовують розчином нітроамофоски, розвівши 2 сірникових коробка кошти в вед¬ре води. Коли маленькі помідорчики вже з'явилися, краще використовувати для добрива томатів розчин курячого посліду в пропорції 1:10 і додавати туди ще 15 гр сечовини.
Зверніть увагу
Удобрюють помідори під корінь, першу підгодівлю роблять через 3 тижні після посадки, другу - коли розпуститься друга квіткова кисть, третю - після розпускання третьої квіткової кисті, четверту - через 12 днів після третьої.