Як зайнятися репетиторством.

Напередодні випускних та вступних іспитів батьки звертаються за допомогою до репетиторів. На їхню думку, досвідчений викладач здатний підготувати їх дитини до успішної здачі іспиту, тим більше на індивідуальній основі. Роль репетитора зазвичай виконують вчителі-предметники з досвідом роботи або фахівці з певним профілем (лінгвісти, культурологи та ін.). Такі послуги стають все більш затребуваними і високооплачуваними. Щоб зайнятися репетиторством , необхідно знати кілька важливих речей.
Інструкція
1
Оберіть спосіб офіційного оформлення вашої репетиторської діяльності: пристрій в агентство з надання подібних послуг, створення власної фірми або оформлення індивідуального підприємництва. У цих випадках необхідно платити податки на прибуток. Якщо ж ви віддасте перевагу нелегальне репетиторство, то рано чи пізно можете понести адміністративну або кримінальну відповідальність за свою діяльність.
2
Проведіть набір учнів. Для залучення клієнтів розмістіть рекламу в газеті, на сайті в інтернеті, дошках оголошень в навчальних закладах (при офіційному дозволі освітнього закладу) вашого населеного пункту. Через друзів і знайомих також можна знайти дітей, які потребують репетитора. Якщо ви працюєте на агентство, рекламою та оголошеннями займається роботодавець.
3
Укладіть з учнями договір на надання вами послуг репетитора. Якщо ви юридична особа, то в договорі будуть вказані найменування та реквізити фірми. В даному випадку може виникнути необхідність в отриманні ліцензії на освітню діяльність. Якщо ж виступаєте в якості індивідуального підприємця, то договір укладаєте від свого імені (ліцензія на індивідуальну педагогічну діяльність не потрібна). Робота на незаконних підставах передбачає домовленість в усній формі.
4
Визначте слабкі місця у знаннях кожного учня. У цьому вам допоможуть співбесіда, тестування, самостійна робота і т.п. Відповідно до отриманих даних складіть курс подальшого навчання учня з урахуванням особливостей його мислення, уваги, пам'яті і т.д. Підберіть необхідний теоретичний і практичний матеріал для проведення заняття, а також прийоми і методи навчання. Зазвичай репетитор займається з клієнтом на дому. У цьому випадку продумайте робочу обстановку таким чином, щоб від процесу навчання нічого не відволікало.
5
Складіть графік занять, в якому врахуйте завантаженість учня в освітніх установах, а також ваша особиста розклад.