Як поставити швидкий мат в шахах. Як ставиться дитячий мат.

Шахова гра - одна з найбільш престижних інтелектуальних ігор, придуманих людством. Варіантів ходів у шахах незліченна безліч, причому з кожним ходом їх стає все більше і більше. Виграш у шахах є підтвердженням розумових можливостей гравця. Тим часом, навчитися вигравати у новачків може кожен, це досить просто.
Вам знадобиться
  • Шахи
Інструкція
1
Виграти в шахи можна двома способами. Перший - це примусити суперника здатися самому, довівши йому свою перевагу у фігурах або позиції. Якщо ж суперник ще не знає всіх премудростей гри, або просто не хоче здаватися сам, доведеться ставити йому мат. Мат - це такий шах, від якого немає захисту, король не може відійти або прикритися іншою фігурою.
2
"Дитячий" мат - різновид мату, в якому перемога досягається в самому початку гри. Швидкий мат в даному випадку ставиться ферзем і слоном. Застосовувати швидкий мат можна тільки проти новачків, так як сам швидкий мат суперечить таким принципам стратегії шахів, як послідовний розвиток фігур і встановлення пішакових центру. Однак освоїти даний прийом потрібно будь-якому починаючому шахісту, щоб зрозуміти той факт, що виграшу можна досягти без переваги в кілька фігур - достатньо знайти слабкі поля противника і встановити контроль над ними.
3
Щоб поставити дитячий мат білими (чорними він ставиться аналогічно), потрібно скористатися слабкістю чорної пішаки на поле f7. Як видно з малюнка, ця чорна пішак є слабкою, так як знаходиться під захистом лише чорного короля. Перший хід білих повинен звільнити шлях королівському слону (на полі f1) і ферзеві. Це хід пішаком е2 на поле e4. Далі потрібно поставити слона на поле c4 і ферзя на поле h5. Після цього, якщо пішак f7 як і раніше не захищена, можна ставити дитячий мат. Є варіант дитячого мату, коли захищається сторона нападає на ферзя пішаком g (g6). Не страшно! В даному випадку потрібно просто перевести ферзя на поле f3. І вже наступним ходом поставити швидкий мат.
Зверніть увагу
Не варто намагатися поставити дитячий мат опонентові, обізнаній в шахах краще за вас. Використовувати його на турнірах або важливих змаганнях самовбивчо, адже від дитячого мату є захист, яку знають всі хороші шахісти.
Корисна порада
Після того, як ви навчитеся ставити "дитячий мат", приступайте до вивчення захисту від нього. Захист від дитячого мату можна знайти в будь-якому шаховому самовчителі.
При обладнанні спортивного куточка для дитини мат просто необхідний, так як він знижує ризик отримання травм. Мат для домашнього дитячого спортивного куточка ви можете виготовити самі.
Вам знадобиться
  • - листи товстого поролону;
  • - матеріал для чохла.
Інструкція
1
Викройте з поролону прямокутники необхідного розміру. Дитячі мат и бувають, як правило, таких розмірів: 1? 1? 0,05 метра, 1? 1? 0,08 метра 1? 1? 0,1 метра. Це рекомендовані розміри. Ви можете скорегувати їх так, як вам це необхідно.
2
Купуйте мат еріай для чохла. Раніше чохли шили з брезенту або дер мат ина. Ці мат еріали не зручні, так як швидко рвуться, брудняться. Сучасна промисловість випускає різні синтетичні мат еріали. Вони дуже практичні, ошатні, довговічні: це капровініл, спеціальна штучна шкіра на капроновою основі. Головні вимоги до чохла - щоб мат еріай, з якого він виготовлений легко чистився, піддавався санітарній обробці і не викликав алергію у дитини. Раз ви робите мат для дитячого спортивного куточка, купіть яскравий мат еріай, можливо, навіть з малюнком.
3
Зробіть викрійку. Виміряйте лист вашого поролону. Припустимо, це прямокутник 100х100 см. З мат еріай викроїте 2 прямокутника розміром 104х104 см. Прямокутник для чохла необхідно викроїти більше, з урахуванням припуску на шов.
4
Виміряйте всі 4 бічні сторони вашого мат а і складіть їх. Викроїте довгу смугу, зробивши припуск на шви по 2 см зверху і знизу. Цю смужку спочатку пришити до одного прямокутника, потім до іншого, але пришивайте тільки з трьох сторін. Четверту сторону у одного з прямокутників НЕ зашивайте, так як в неї доведеться вставити блискавку, щоб у майбутньому чохол можна було зняти і почистити.
5
Щоб мат було зручніше переносити, з бічних сторін зробіть ручки. Подумайте, якої довжини і ширини вони вам необхідні. Припустимо, вам необхідна ручка довжиною 25 см шириною 6 см. Викроїте прямокутник 25х12 см. По ширині прямокутник складіть навпіл і прострочіть (прошити можна з чотирьох сторін). Так само зробіть другу ручку. Потім ручки пришити до бічних (протилежним) сторонам. Щоб дитині було цікавіше зани мат ься, мат можна прикрасити аплікацією.