Як відіпрати жирні плями на одязі. Як позбутися глибоко в'їдаються плям.

Жир з одягу відіпрати набагато простіше, ніж плями від вина, фарби або ягід. Тому не засмучуйтеся, якщо після вечері виявили величезну пляму на новенькій блузі, а краще починайте діяти. Щойно з'явилися жирні плями видаляються легше, ніж ті, що були поставлені давно.
Інструкція
1
Замочите річ в міцному розчині будь-якого миючого засобу для посуду. Для досягнення кращого результату, попередньо нанесіть миючий засіб на масну пляму на 10-15 хвилин, а вже потім замочуйте на 2-3 години. Температура води повинна бути вище 40 градусів, так як жир краще розщеплюється під впливом високих температур.
2
Жир можна видалити з речей і спиртом. Додайте в медичний спирт кілька крапель нашатирю і ретельно потріть пляму отриманим розчином. Після чого можете нанести і засіб для посуду, щоб напевно бути впевненим, що жир відіпрається з першого разу. Зазвичай цей спосіб добре допомагає впоратися навіть зі старим і стійким плямою, наприклад від шпрот або жирного м'ясного підлива.
3
Ви можете видалити пляму і іншим способом. Змішайте чайну ложку соди з такою ж кількістю солі. Змочіть пляма водою і розсипте по тканині в місці утворення забруднення суміш солі та соди. Почекайте близько 30 хвилин і виперіть річ в теплій мильній воді.
4
Візьміть оцтову кислоту і розведіть її до 5-7% чистою водою. Нанесіть розчин на пляму і трохи почекайте, жир почне помітно зникати ще до прання. Але є і один мінус - цей спосіб не можна використовуватися для очищення темних речей, так як колір може злегка потьмяніти. А ось білі тканини можете без страху піддавати такому способу обробки.
5
Якщо пляма утворилася на кольоровий одязі, то скористайтеся засобом для виведення плям. Використовуйте засіб, орієнтуючись на вказівки на упаковці. А для білих речей підійде і звичайний відбілювач. Після обробки виперіть річ в теплій воді.
6
Ви помітили, що жир так і не відіпрати? Тоді беріть речі і йдіть в хімчистку. Вам видалять пляма в найкоротші терміни, при цьому не заподіють шкоди матеріалу. Але зазвичай жирні плями можна з легкістю відіпрати в домашніх умовах, якщо докласти до цього трішки зусиль.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4KAasY4bNQk
Немає нічого прикрого, ніж посадити на одяг або оббивку меблів масну пляму. Проте не варто засмучуватися: це пляму можна видалити. Спосіб виведення плями жиру буде залежати від того, наскільки швидко ви вирішили позбутися від забруднення.
Вам знадобиться
  • Залежно від способу: сіль, борошно, тальк, промокальний папір, бензин або інший розчинник, засіб для виведення плям, крейда, мило, чиста біла ганчірочка, порошок паленої магнезії.
Інструкція
1
Якщо жирне пляма не застаріле, а свіже, його можна видалити простий сіллю. Для цього поверхню плями рясно посипте сіллю і тихенько потріть. Так треба зробити кілька разів. Замість солі підійде також борошно, краще картофельная.Еслі жиром тільки що закапати вовняна або шовкова річ, пляма можна спробувати вивести за допомогою тальку, товченої крейди або паленої магнезії. Посипте тальком або іншими згаданими вище порошками пляму і накрийте зверху промокальним папером. Замість паперу можна використовувати звичайну чисту білу тряпочку.Еще один шар промокальним папери (або ганчірочку) покладіть з іншого боку тканини, під пляму. Пропрасуйте поверхню теплою праскою. Можна потім поставити зверху гніт і залишити до завтра.
2
Якщо жирні плями на вашому одязі або тканинній оббивці застарілі, доведеться скористатися радикальними засобами. У таких випадках може допомогти скипидар, ацетон, бензин або інший розчинник. Добре діють також спеціальні засоби для виведення плям. Вони представляють із себе суміш різних растворітелей.Прежде, ніж чистити тканину за допомогою спеціальних засобів, треба пропрасувати пляма теплою праскою, підклавши знизу і зверху промокальний тканину, як це було описано вище. Потім можна нанести на чисту ганчірочку розчинник або іншу підходящу рідина і починати очищати поверхню тканини. Терти слід від країв плями до його середини. це робиться для того. щоб не залишилося розмитих ореолов.После цього потрібно знову повторити процедуру пропрасовування теплою праскою. Не забудьте покласти на пляму і під нього промокальний папір. Тільки після цього річ можна прати.
3
Якщо пляма від жиру прикрашає річ, яку прати можна, його можна спробувати очистити за допомогою борошна. Візьміть картопляну муку, нагрійте її. Потім посипте великою кількістю гарячої борошна пляма. Внизу, під жирним плямою, повинна лежати чиста біла тряпочка.Через 20-25 хвилин очистіть поверхню від муки і повторіть процедуру знову. Так потрібно робити до тих пір, поки пляма не буде виведено. Потім можна почистити річ щіткою.
Корисна порада
Якщо ви вирішили скористатися розчинником або засобом для виведення плям, будьте обережні. Справа в тому, що всі ці рідини вогненебезпечні і летючі. Тому зберігати їх треба в щільно закритих ємностях. Не можна запалювати вогонь в кімнаті, де ви чистите розчинником річ.