Як навчитися робити музику.

Велика частина сучасної музики робиться на комп'ютері, і це вже давно не секрет. Якщо ви хочете поодинці створювати цілі оркестри, як це роблять сучасні звукорежисери, приготуйтеся до довгої та кропіткої роботи. Для початку занять вам буде потрібно лише один ноутбук. Якщо ж ви вирішите зайнятися цим професійно, готуйтеся викласти круглу суму.
Вам знадобиться
  • програма на вибір, уроки, MIDI-клавіатура.
Інструкція
1
Вибирайте програму, яку будете освоювати найближчі кілька років. Найпопулярніші: FL Studio, Ableton, Adobe Audition, Cubase. Відразу варто сказати, що перші дві програми значно легше в освоєнні. Через 3 дні після вивчення, ви вже зможете зробити щось, що можна буде назвати музикою. Якщо ж ви хочете пов'язати своє життя зі створенням аудіоматеріалів, відразу приступайте до вивчення Cubase або Audition.
2
Для порівняння - перші дві часто використовують в невеликих, домашніх студіях. Другі дві використовуються практично у всіх великих звукозаписних компаніях.
3
Не купуйте програму відразу. Навіть якщо ви можете собі дозволити, не варто купувати ці дорогі програми відразу. Скачайте піратську версію, навчитеся на ній працювати, зрозумійте, що вам це дійсно треба, і лише потім, у офіційного постачальника, придбайте вивчений продукт.
4
Для вивчення азів, окрім програми вам знадобляться також уроки. Дістати їх можна у величезній кількості в мережі, просто ввівши в пошуковику щось на зразок "FL Studio уроки" або "Cubase онлайн". Якщо ви знаєте англійську мову, шукайте уроки на іноземних сайтах. Багато речей "просунутого" рівня можна знайти тільки там.
5
Вивчайте нотну грамоту. Зрозуміло, ви можете пробувати писати музику , грунтуючись на своїй інтуїції і не більше. Але, якщо ви будете знати основи мелодії і розуміти її принцип, ви зможете домогтися більшого результату в менші терміни. Тому почніть якомога швидше вивчати "мову" музики.
6
Придбайте MIDI-клавіатуру. Як тільки ази вивчені, тикати мишкою по віртуальних клавішах стане нецікаво і незручно. Щоб перейти з рівня новачків на більш просунутий етап, вам необхідний симулятор музичних пристроїв. Для початку цілком згодиться простенька міді-клавіатура за 2-4 тисячі рублів. Завдяки їй ви зможете записувати ударні, духові, гітару і все, що завгодно, залежно від кількості інструментів у вашій програмі. На відміну від віртуальної клавіатури, маючи під рукою справжню, ви зможете "відчути" те, що ви граєте, а це сильно полегшить і урізноманітнить процес.
Корисна порада
Освоюйте нові музичні прийоми і купуйте більш якісну і функціональну апаратуру. Але пам'ятайте, що в першу чергу важливі особисті ваші вміння та знання своїх інструментів. Не робіть перерв і не закидайте заняття і тоді ви зможете створювати не просто музику, а справжні витвори мистецтва.
У всі часи композитори вивчали теорію своєї майстерності. Основний висновок, зроблений музикантами XX-го століття, полягає в тому, що навчитися створювати музику неможливо. Як же автори знаходять нові мелодії і створюють нові твори?
Інструкція
1
Досвідчений музикант на питання: «як ти знайшов цю мелодію?» - Відповість: «вкрав». Це буде одночасно правда і неправда.Ето неправда, тому що мелодія його твори звучить як щось нове, досі не виконується і не звучала. Вона доручена незвичайного інструменту, має незвичайний ритм, незвичайний інтервальний склад, незвичайний акомпанемент і т.д.Ето правда, тому що жодна людина не може сам створити мелодію. Можна почути її. Одні чують їх у сні (як Пушкін бачив вірші, прокидався і тягнувся до перу), інші наяву в глибокій задумі. Тим не менш, активної заслуги композитора в отриманні мелодії нет.Еслі вам здається, що мелодія вже створена кимось іншим, програйте її кому-небудь із знайомих, краще декільком. Якщо відповідь негативна, сміливо розробляйте свою знахідку.
2
У той же час, щоб почути ці мелодії, необхідні деякі знання. В першу чергу це класична музична освіта (школа, училище, вуз). Завдяки заняттям музикант розвиває слух, вчиться розділяти твір на окремі тембри, інтервали, акорди, бачить певні послідовності та закономірності. Це утворення не може повністю задовольнити музиканта, оскільки дає тільки формальні знання. Навіть випускник композиторського факультету може виявитися непідготовленим до самостійної творчості, якщо не буде займатися самостійно і розвивати власний стиль.
3
Спостережливість - ще одна необхідна умова у творчості. Особливо успішні будуть музиканти, провідні щоденник. Відзначайте самі незначні, на перший погляд, деталі будь-якої події чи явища. Робіть висновки і сміливі припущення. Записуйте, замальовувати, фіксуйте всю сприйняту інформацію.
4
Пробуйте. Записуйте твір, причому бажано орієнтуйтеся на інструментальний склад, в якому граєте або з яким співпрацюєте. Звертайте увагу на технічний рівень виконавців, спрощуйте партитуру на першу вимогу.