Як зробити помпу.

У тих випадках, коли рівень охолоджувальної рідини в радіаторі автомобіля ВАЗ 2112 неухильно знижується без видимих причин, найімовірніше автовласнику належить зробити помпу. Або, кажучи правильним технічною мовою, відремонтувати водяний насос системи охолодження двигуна. Втрати антифризу відбуваються, як правило, у зв'язку з підвищеним зносом деталей помпи: сальника, підшипника, крильчатки.
Вам знадобиться
  • Ремкомплект для водяного насоса,
  • виколотка,
  • молоток,
  • викрутка,
  • універсальний знімач.
Інструкція
1
Можна Знайти подібна несправність при роботі двигуна на холостих обертах, коли з-під капота чується сторонній шум, який створюється несправним підшипником водяного насоса. В даному випадку потрібно зняти помпу з двигуна, і розібрати її з метою заміни зношених деталей.
2
Виконується задача за наступною схемою: - виявити і викрутити викруткою з корпусу помпи гвинт фіксації підшипника, - за допомогою універсального знімача демонтується з вала насоса зубчастий шків, -. акуратно затиснувши в слюсарних лещатах корпус водяного насоса, виколоткой і молотком з корпусу вибивається підшипник разом з крильчаткою; - всі робочі деталі водяного насоса (підшипник і сальник) підлягають обов'язковій заміні на нові запчастини з ремкомплекта.
3
Збирається помпа в зворотному порядку: - запресовується сальник в корпус насоса, - запресовується вал з підшипником, - закручується гвинт, який потім необхідно закерніть; - встановлюються крильчатка і зубчастий шків.
Зверніть увагу
Під час установки вала з підшипником необхідно проконтролювати суміщення отворів в корпусі помпи і в підшипнику.
Корисна порада
Для полегшення установки крильчатки і зубчастого шківа, їх необхідно нагріти паяльною лампою, але ні в якому разі не нагрівайте деталі «до червоного».