Як застосувати маску шару в Photoshop. Як накласти текстуру і створити маску шару в фотошопі.

Маска шару в програмі Фотошоп, це абсолютно чарівний засіб. Вона являє собою напівтоновий канал з чорним або білим фоном, "вагою" 8 біт. Маска визначає, які області шару будуть видимими, а які ні. Вона може бути, як однотонною, так і градиентной, все залежить від вибору художника. Застосовуючи маску шару , можна домогтися спеціальних, дивовижних, ефектів. Основна особливість маски в тому, що пікселі, зниклі чи змінилися під маскою - не втрачені, їх можна повернути, прибравши маску.
Вам знадобиться
  • Програма Adobe Photoshop, фотографії.
Інструкція
1
Щоб працювати з маскою шару , необхідно її створити. Для цього є команда Add Mask Layer, кнопка якої розташована внизу палітри Layers. Виконавши цю команду, Фотошоп створює маску для активного шару . Поруч з мініатюрою зображення в палітрі Layers виникає білий прямокутник. Білий колір для маски шару позначає непрозорі області, тоді як чорний - прозорі. Відтінки сірого відповідають за напівпрозорі області.
2
Застосувавши маску шару , можна створити монтаж з двох фотографій. Для цього слід помістити зображення на різні верстви одне над іншим. При цьому одне зображення перекриє іншого. Потім необхідно створити маску шару для верхнього зображення. Після цього можна починати працювати в масці. Щоб працювати в масці, слід клацнути по ній мишею або пером. Потім слід залити всею маску чорним кольором за допомогою натиснення клавіш Ctrl + Backspace. Коли вся маска залита чорним кольором, вона стає прозорою. Далі, можна переходити безпосередньо до створення колажу. Для цього, за допомогою пензлика, треба зафарбувати на масці область, яку необхідно зробити видимою.
3
За допомогою маски шару можна створювати плавні переходи між двома зображеннями, використовуючи інструмент Gradient. Для цього необхідно скопіювати зображення на два різних шару , і до верхнього з них застосувати маску. Потім, зайшовши в маску натиснути клавішу G, щоб застосувати градієнт. При цьому варто перевірити в панелі властивостей, щоб градієнт був плавним переходом від чорного до білого. Щоб градієнт був рівним, слід, утримуючи клавішу Shift, провести на масці лінію зверху вниз, починаючи приблизно від однієї третини зображення знизу.
4
Такий розтиражований ефект, як текст, заповнений якимось зображенням, також можна створити за допомогою маски шару . Для цього необхідно створити порожній документ і скопіювати на новий шар будь-яке зображення. Потім слід натиснути кнопку Т (Текст) і на панелі властивостей натиснути кнопку «Текст-маска». Після цього необхідно набрати потрібний текст і клацнути на кнопку створення маски шару . В результаті цих нескладних маніпуляцій текст заповниться зображенням.
Зверніть увагу
За замовчуванням створена маска заповнюється чистим білим кольором. Тобто, зображення не маскується, ступінь впливу ефекту - 100%. Маска може відображати тільки відтінки сірого кольору, тому при використанні кольорових градієнтів на самій масці все одно будуть відображатися переходи тільки в градаціях сірого.
Корисна порада
Маски зручно використовувати в якості «зліпка» створеного вами виділення. Для цього достатньо перейти на вкладку Channels і натиснути кнопку "Save selection as channel". З'явиться новий чорно-білий альфа-канал. Тепер можна зняти виділення. Отриману маску можна використовувати, коли буде потрібно, достатньо натиснути на неї, утримуючи клавішу Ctrl.
В програмі Adobe Photoshop існує маса зручних функцій, що дозволяють обробляти фотографії та інші зображення, створюючи якісні візуальні ефекти. Одним з універсальних засобів Фотошопа є маска. Маска необхідна для коректного і акуратного виділення будь-якої складної області, і нерідко вона використовується в якості додаткового полутонового каналу зображення. Якщо у вас є зображення з непростими для виділення об'єктами, використовуйте маску для виділення об'єктів з основного шару, щоб потім використовувати їх в фотомонтаж.
Інструкція
1
Для роботи з маскою використовуйте зображення зі складними і багатогранними контурами і напівпрозорими елементами, які не вийде виділити вручну звичайними інструментами Фотошопа. Створіть новий шар, а потім лівою клавішею миші клікніть по назві основного фонового шару, затиснувши клавішу Alt, щоб розблокувати шар.
2
Перейдіть з палітри шарів на палітру каналів, якшо праворуч від вкладки Layers вкладку Channels. Ви побачите список основних каналів RGB, а також альфа-канал чорно-білих відтінків. Затисніть Ctrl і натисніть, утримуючи клавішу, на чорно-білий канал лівої клавішею миші.
3
Виділиться маска каналу, що враховує всі складні і напівпрозорі області зображення. Щоб інвертувати виділення, натисніть клавіші Ctrl + Shift + I. Натисніть Delete, щоб видалити зайве, а потім зніміть виділення, вибравши в меню Select опцію Deselect.
4
Готові виділені області перенесіть на будь-який новий шар, залитий однотонним фоном. Помістивши вирізані за допомогою маски каналу об'єкти на новий шар, ви переконаєтеся, що все напівпрозорі фрагменти і складні контури виділені коректно, і ви не втратили жодного фрагмента зображення.
5
Якщо вам необхідно використовувати вирізане зображення для додаткового монтажу, просто видаліть фоновий шар, а потім збережіть зображення з прозорим фоном.