Як починати викладати науки.

Багато випускників педагогічних ВНЗ відчувають побоювання з приводу початку своєї професійної діяльності. І навіть наявність педагогічних практик і успішний досвід їх проходження ще не запорука безболісного початку викладання наук.
Вам знадобиться
  • впевненість в собі, навички саморегуляції, знання зі свого предмета і методикою викладання
Інструкція
1
Знизити професійну тривожність допоможе компетентність у своєму предметі, знання з методики викладання та навички в різних способах саморегуляції.
2
При підготовці навчального плану, складайте його таким чином, щоб матеріал по попереднім темам ставав міцним фундаментом для подальших розглянутих питань. Розробляючи план-конспект кожного конкретного заняття, враховуйте вікові особливості та потреби своєї цільової аудиторії (школярі, студенти) і відповідно до цього вибирайте форми проведення занять.
3
У міру своїх творчих можливостей проводите не тільки класичні аудиторні години, коли присутні слухають одного оратора-учителя, а й круглі столи з запрошеними експертами, лекції-дискусії, екскурсії, брейн-ринги і так далі.
4
Очевидно, що викладання наук неможливо без проведення практичних занять або лабораторних. На них хлопці можуть опосредовать отримані теоретичні знання і надалі, при необхідності, легко застосувати в своєму житті. Також важливо в кінці кожного заняття, підбиваючи підсумки, задавати питання: «чим отримані знання можуть бути корисні в повсякденному житті?». Пам'ятайте, що теорія має бути невідривній від практики, і навпаки. І орієнтуйте на це своїх хлопців.
5
Якщо вам щось незрозуміло, сміливо звертайтеся за допомогою до своїх вчителів і більш досвідченим колегам. Те, що чогось можна не знати, підтверджує, що ви абсолютно нормальна людина і перед вами відкрита перспектива професійного росту. «Всі знають і вміють» лише люди некритичні і з обмеженим кругозором
6
Нарешті, в викладанні як і в будь-якому роді занять дуже важливий досвід. Те, що на перших порах вам може бути складно впоратися з почуттями і переживаннями, теж нормально. Тут тільки одна порада - практикуватися. І тоді навички саморегуляції і впевненої поведінки в процесі викладання стануть для вас невід'ємними.
Корисна порада
Оскільки сучасні науки не стоять на місці і постійно розвиваються, використовуйте максимально «свіжу» методичну літературу. Намагайтеся бути в курсі хоча б великих новинок у досліджуваній вами області. Це додасть вам і впевненості в своїх силах, і авторитету серед колег та учнів.
Англійська мову - один з найпопулярніших в світі, мова міжнародного спілкування. Ось чому так багато людей хочуть, щоб їхні діти з дошкільного віку займалися ним і вже до підліткового віку могли викладати свої думки англійською мовою також вільно, як і російською. Звідси велика конкуренція в сфері викладання англійської мови. За останній час відкрилося величезна кількість шкіл, курсів, тренінгів та семінарів для бажаючих вивчати і удосконалювати англійську мову.
Вам знадобиться
  • - посібники з вивчення англійської мови;
  • - інтернет;
  • - група учнів;
  • - самостійне вдосконалення знання мови;
Інструкція
1
Почніть з викладання дітям. Так ви зможете відточити свої педагогічні навички і набути впевненості. З дітьми це зробити легко, бо вони відкриті до навчання, дорослої людини, як правило, сприймають, як авторитета. А ви зможете почати з найпростіших речей - алфавіт, рахунок на англійському, найпростіша лексика і т.д.
2
Вигадуйте творчі завдання для хлопців. Вивчайте лексику, використовуючи кольорові картинки. Намалюйте або виріжте з журналів разом з дітьми багато картинок, на яких зображені різні предмети - стіл, стілець, телевізор, море, кішка, дерево і т.д.Показивайте малятко картинку, вимовляєте англійська назва предмета. Просіть, щоб дитина повторив, і дав російська назва. Потім міняються ролями - він вимовляє російське, а ви - англійське. І так, поки дитина не запам'ятає обидві назви.
3
Поговоріть з батьками. Переконайте їх, що інформацію, яку дитина засвоює в дошкільному віці, він не забуде вже ніколи. Тому так важливо почати навчання, як можна раніше.
4
Почніть займатися з групою дітей. Це простіше, ніж з однією дитиною. По-перше, тому що ви зможете придумувати колективні заняття. Наприклад, ставити вистави англійською мовою. Це найпродуктивніша форма для вивчення нової лексики і перших елементів граматики. По-друге, самим дітям групова робота завжди дається простіше. Тоді процес навчання вони сприймають, як гру і буде хотіти повернутися до неї знову і знову. Головна задача педагога - прищепити дитині бажання вчити іноземну мову. Тобто на першому місці стоять виховні завдання.
5
Поступово збільшуйте вік своїх учнів. Візьміть одного учня-підлітка. Тут для вас, як для початківця викладача важливо бути максимально точним і серйозним. Тобто ігрові форми тут не дуже знадобляться. На цьому етапі ви просто повинні добре знати мову і передавати свої знання учневі. Для цього постійно вдосконалюйте свої знання. Навіть якщо у вас є диплом про вищу освіту (лінгвіст-перекладач або вчитель іноземної мови) - цього не достатньо. Без постійної практики знання швидко вивітрюються.
6
Виберіть основний підручник, за яким будете займатися. Для цього поговорите про плюси і мінуси різних навчальних посібників з колегами, почитайте про види підручників на спеціальних форумах і сайтах.
7
Ознайомтеся із завданнями, які входять у ЄДІ. Будуйте освітню програму, зачіпаючи такі типи завдань. Для вашого учня заняття мовою вже є не просто грою, а «квитком у майбутнє». Усвідомте цю відповідальність.
8
Дивіться разом з учнями фільми англійською мовою. На першому етапі включайте російські субтитри. Така вправа буде корисно на етапі постановки вимови. Можете включати окремі сцени з цікавими мовними зворотами.
9
Організовуйте для своїх учнів зустрічі з носіями мови. Наприклад, запрошуйте їх у клас чи влаштовуйте он-лайн конференції.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9td8QXlvu-0
Зверніть увагу
Перш, ніж викладати англійську мову іншим людям переконайтеся, що ви знаєте його на достатньому рівні. Для цього пройдіть тести. Знайти їх можна в спеціалізованій літературі або в інтернеті.
Корисна порада
Розробіть цікаву освітню програму. Постарайтеся врахувати фактор конкуренції. Зараз дуже багато лінгвістичних шкіл, незалежних репетиторів, тому придумайте якусь оригінальну освітню програму. Ви, як викладач, повинні відрізнятися від всіх інших.