Як розібрати генератор.

З метою проведення відновлювального ремонту генератора ВАЗ 2108 доцільніше віддати його кваліфікованим фахівцям. Але якщо автовласник вирішив з різних причин сам його відремонтувати, тоді йому необхідно запастися витримкою і терпінням. Тому як процес розбирання зазначеного обладнання - досить трудомісткий, і простим його навряд чи у кого вийти назвати.
Вам знадобиться
  • Торцевий ключ на 17 мм, на 13 мм, на 12 мм, на 10 мм, на 8 мм, викрутки 2 шт, гумові ремені 2 шт, універсальний знімач.
Інструкція
1
Припустимо, що генератор вже демонтований і розташований на слюсарній верстаті. На першому етапі необхідно зняти шків генератора, що є найскладнішим завданням. У даному випадку буде потрібно спеціальне пристосування для фіксації шківа від провертання, яке для разової розбирання купувати не має сенсу. Щоб справитися з подібним завданням: укладіть в шків заводський ремінь генератора, а поверх нього накладіть інший, більш широкий, відповідний ремінь. І все це акуратно, не пошкодивши шківа, затисніть в лещатах, після чого треба відкрутити гайку кріплення шківа до генератора, а потім, за допомогою знімача, обережно демонтуйте шків з генератора, і видаліть з вала металеву шпонку.
2
Далі проробити необхідно наступне. Ключем на 10 мм і за допомогою викрутки зніміть конденсатор. Далі вивертаються гвинти кріплення тримача щіток, поєднаного з реле-регулятором, який також демонтується з генератора. Потім розкручуються і видаляються чотири болта, що стягають статор генератора. Тепер за допомогою знімача знімається передня половинка корпусу генератора, і витягується ротор генеруючого пристрою. Після чого відкручуються три контактних гайки кріплення обмотки статора до блоку випрямлячів. Після вилучення болтів, статор і випрямний блок відокремлюються один від одного. Відкрутивши гайку на клеми «30», і роз'єднавши за допомогою викрутки роз'єм, з'являється можливість отримати діодний місток генератора.
3
Для вилучення переднього підшипника, викручуються гвинти кришки його кріплення в корпусі генератора, і згодом, за допомогою знімача, він витягується з корпусу генератора для подальшої заміни на нову деталь.