Як зробити розворот.

Найскладніше в управлінні автомобілем - вміння маневрувати. Один зі складних маневрів - розворот - включений в іспит на отримання водійських прав.
Інструкція
1
Разворот.Проезжаете прямо, пригальмовуючи (якщо швидкість велика), починаєте викручувати кермо вправо до упору, залежно від того, який простір. Машина починає повертати, кермо викручується у зворотний бік. Важливо дати викрутитися керму до первинного положення. Для цього лише притримуйте кермо, він повинен ковзати між ваших рук. В останній момент зафіксуйте кермо, щоб машина не пішла в крен.
2
Розворот в обмеженому пространстве.Проезжаете прямо. Починаєте викручувати кермо для розвороту. Робите поворот на стільки, скільки дозволять простір. Гальмуєте і зупиняєтеся. Включаєте задню швидкість і рухаєтеся назад так, щоб максимально вирівняти корпус машини, щоб пройти повз перешкоди. Проїжджаєте вперед. Якщо місць все одно недостатньо, ще раз здаєте назад і вирівнюєте корпус. Все робиться на мінімальній швидкості.
3
Розворот в обмеженому просторі з використанням прилеглої терріторіі.Возьмем розворот на T-подібному перехресті. Проїжджаєте прямо, прилегла дорога справа. Зупиняєтеся на кордоні перехрестя, здаєте заднім ходом на прилеглу дорогу. Уважно стежимо за іншими учасниками руху! Після заїзду прямо перетинаєте первісну дорогу і повертаєте.
4
Розворот із заїздом на смугу зустрічного двіженія.По ходу руху займаємо смугу крайню ліву для повороту. Переконуємося в можливості такого маневру - є відповідною знак і переривчаста розмітка. Включаємо лівий поворотник. Якщо є світлофор, чекаємо дозволяючого сигналу. Якщо ні - пропускаємо зустрічний потік. Коли з'являється можливість розвернутися, повертаємо кермо, починаємо рух. В дзеркала дивимося, хто повертає разом з нами. Пропускаємо тих, хто виїхав ліворуч від нас на поворот. Вони не праві, але наша задача уникнути зіткнення. Стежимо, щоб траєкторії руху не перетиналися з іншим повертають транспортом. Займаємо смугу, в цей момент чітко повинні знати розстановку машин на дорозі, щоб нікого не зачепити.
Перед тим як міняти напрям свого руху на прямо протилежне, тобто розгортатися, ви повинні переконатися, що це дозволено в обраному вами місці. Для цього зверніть увагу на знаки і розмітку дороги. Є знаки, на яких показано, що вам можна розвернутися саме в даному місці. Але також варто подивитися і на знаки, на яких не намальований розворот, але його виконувати цілком дозволено.
Інструкція
1
Коли ви їдете по трасі або по дорозі з розділювальною смугою, ви можете зустріти знак, що показує вам, де розвертатися. Він так і називається «місце для розвороту». Найчастіше такі перемички між потоками руху зроблені попарно: спочатку ви проїдете ту ділянку, за яким розгортаються зустрічні машини, а потім побачите знак і для вас - 6.3.1. У більшості випадків таке місце для розвороту має тільки одну смугу, тому вам необхідно дотримуватися лівої узбіччя.
2
Є й інший знак, на якому намальований безпосередньо сам розворот. Він вказує не тільки місце, де ви можете розвернутися, але протяжність цієї зони. В правилах цей знак має номер 6.3.2. У цій ситуації дана ділянка дороги може мати дві або навіть більше смуг. Вам необхідно дотримуватися обережності, коли ви їдете по самій лівій смузі в даній ситуації. Ті, хто їдуть правіше вас, мають по відношенню до вас перевага, тобто ви їх повинні пропустити. Якщо ви їздите швидко або не подобаються поступатися, вибирайте саму праву траєкторію руху.
3
Розворот вам виконувати можна також і за наявності будь-яких знаків, що вирішують поворот наліво. Це можуть бути розпорядчі знаки: синій коло з білою стрілкою, що вказує напрямок руху. Наприклад, це може бути знак 4.1.3, який вказує вам лише дві можливості для подальшого руху: наліво і назад.
4
Якщо ви побачили на узбіччі знак 4.1.5, то ви можете їхати в зазначених напрямках або здійснити розворот.
5
Знак 4.1.6 не дозволяє вам їхати прямо. Але ви не обов'язково повинні повертати. Ніхто не обмежує вас в бажанні розвернутися і виїхати в тому напрямку, звідки ви приїхали. Перераховані вище знаки діють на тому перекресте, перед яким ви їх побачили.
6
Крім круглих знаків на синьому тлі перед вчиненням розвороту ви також повинні звертати увагу на знаки «напрямки руху по смузі». Такі знаки мають квадратну або прямокутну форму. На синьому фоні намальовані білі стрілки, що показують вам, в якому напрямку ви можете їхати по вибраній смузі. Принцип такий же, як і до розпорядчих знаками: якщо дозволений поворот наліво, то і розворот теж робити можна. При цьому якщо знак дозволяє повертатися наліво з другої смуги, то ось розворот виконувати можна тільки з крайнього лівого ряду.