Як крохмалити білизну. чи треба полоскати білизну після накрохмалювання.

Надати матеріалу щільність і поліпшити зовнішній вигляд можна за допомогою звичайного крохмалю. Речі після накрохмалювання менше мнуться і забруднюються, так як матеріал починає відштовхувати бруд і вологу. Щоб надати форму одязі, можете скористатися будь-яким зручним для вас способом.
Інструкція
1
Щоб білизна вийшло лише злегка підкрохмаленим, розведіть в літрі води всього 2,5 г крохмалю. Ретельно перемішайте і занурте річ на кілька хвилин в розчин, трохи відіжміть і просушіть. Таким методом обробляють: нижнє білизна , піжами і натільні сорочки.
2
Білизна вийде трохи жорсткіше, якщо в літр води додати 8 г крохмалю. Дана концентрація використовується для накрохмалювання блузок, суконь, тюлю та комплектів постільної білизни. Не забувайте дотримуватися дозування крохмалю, тоді речі будуть приємні на дотик.
3
Для накрохмалювання чоловічих сорочок (манжетов і комірців) використовуйте розчин високої концентрації, приблизно 5 ч ложок на літр холодної води. Ретельно розмішайте і додайте в крохмальний розчин буру. Перш ніж вводити буру, її потрібно розвести в склянці гарячої води (1 ч. Ложка на склянку окропу), потім остудити і ввести при постійному помішуванні в розведений крохмаль. Почекайте близько 60 хвилин, розчин повинен настоятися, по закінченню часу перемішайте його ще на раз і ретельно просочіть рукава і манжети сорочки. Після обробки в крохмалі обов'язково пропрасуйте виріб.
4
Існує і спосіб для ледачих. Розведіть крохмаль у воді (5г або 16 г на 30-40 мл води). Отриманий розчин додайте у відсік для кондиціонера, коли пральна машинка буде брати воду, крохмаль зіллється в барабан. Таким способом речі будуть лише злегка підкрохмалити. Для посилення жорсткості можете додати трохи більше крохмалю, але не перестарайтеся. Підібрати точне дозування неможливо з першого разу, адже всі машинки беруть різну кількість води, а відповідно і концентрація крохмалю може істотно відрізнятися.
5
Продаються і спеціальні порошки і рідини, які використовуються як при ручному пранні, так і при машинної. Додавайте їх у відповідність до вказівок на упаковці. Намагайтеся дотримуватися точне дозування, щоб не довелося переполасківать білизна .