Як крутити суші. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Суші , роли, імбир і васабі ... Невід'ємна частина японської кухні давно завоювала серця європейців і навіть встигла багато в чому видозмінитися. Але, тим не менш, суші і роли не втратили гостроти і вишуканості смаку. Поєднуючи в собі незвичайні смакові відтінки свіжих овочів, морської риби, різних соусів і водоростей, суші і роли або не подобаються взагалі, або підкорюють назавжди.
Вам знадобиться
  • Бамбукова циновка для рол (макису)
  • Рис спец.сортов (Нішікі або ін. З підвищеним вмістом клейковини) 0,5 кг
  • Рисовий оцет (соус) 100 мл
  • Будь начинка: сирої тунець
  • смажений морський окунь (тілапія)
  • свіжі овочі
  • нарізані соломкою в будь-якому поєднанні
  • фрукти - авокадо
  • манго
  • ківі.
  • ікра Масаго (для оформлення)
  • або будь-яка кольорова ікра летючої риби (Тобіко)
  • Водорості пластинами (норі)
Інструкція
1
Зваріть рис для суші. Для цього промийте рис в трьох-чотирьох водах, залийте чистою водою і замочіть на 20 хвилин. Злийте воду, залийте чистою водою і зваріть без солі. Води на 0,5 кг замоченого рису візьміть 350-400 мл. Після того, як вода закипить, і її рівень зрівняється з рівнем рису, зменшіть вогонь до мінімуму, щоб рис нудився (або упарюють) до готовності. Рис не повинен бути перетравленим, склеєним, але й не повинен бути дуже розсипчастим.
2
Викладіть зварений рис в будь-яку миску, залийте рисовим оцтом і перемішайте. Дайте рису охолонути і увібрати в себе соус. Під впливом останнього рис стане трохи більш розсипчастим, а й буде добре лепіться. Для приготування рол і суші рис повинен бути теплим. Тоді з ним легше працювати.
3
Поки вариться рис, візьміть макису і оберніть її кілька разів харчовою плівкою. Зробіть акуратно проколи в плівці, щоб випустити надлишки повітря (бульбашки). Злегка змастіть макісу в плівці з обох сторін жиром (наприклад, майонезом) і тут же протріть полотняним або одноразовим рушником. Таким чином, плівка не буде при згортанні ролу липнути сама до себе.
4
Візьміть половинку листа норі (або цілий лист - тоді вийде великий рол), покладіть його гладкою стороною на макису, шорсткою - обличчям до себе. Хоча це не дуже принципово в домашніх умовах. На шорстку сторону краще липне рис, а гладка добре виглядає зовні.
5
На норі викладіть 100 г вже підготовленого рису (грудочку, приблизно, з долоньку) і розподіліть його пальцями до бічних і нижнього країв. Верхній край (приблизно 1,5 см) залиште без рису, для захлеста.
6
Далі вибирайте: або переверніть рол і викладайте начинку на норі. Можна змастити норі майонезом, викласти дві часточки помідора (без насіннєвої частини), трохи смаженого окуня, невеликі листочки салата.Лібо відразу викладайте начинку на рис. Для класичного ролу з тунцем, наприклад, досить покласти 15 г (2 брусочки розміром з мізинець) розмороженого тунця.
7
Останнє - це звернути рол за допомогою макісу. Спочатку це здасться важким, але потрібно всього трохи вправності. Візьміть макісу за край, і притримуючи одночасно край заготовки ролу, починайте закручувати рогожу від себе. Підверніть краю макису і норі до центру заготовки і злегка притисніть пальцями. Притримуючи лівою рукою, правою змочіть надісланий захлест водою, щоб рол в кінці склеївся. Великим і вказівним пальцями правої руки підніміть край (на чверть обороту), а лівою рукою прокочують рол під циновкою вперед. Сформуйте його квадратним, круглим або каплевидним - як вам подобається.
8
Якщо рол крутили рисом назовні, то на завершення обваляйте його в будь-який кольоровий ікрі (масаго або Тобіко). Знову притисніть рол в циновці.
9
Підбийте краю ролу. Підсунувши рол до правого краю макису, оберніть нею рол знову і правою долонею ущільните рол збоку, теж виконайте з лівою стороною. Рол готовий і його можна розрізати на 5-6 шматочків. Роли з великих листів норі розрізаються на 10 шматочків.
10
Подавайте роли на плоскій тарілочці, доповнивши імбиром, васабі і соєвим соусом.
Корисна порада
Якщо робите ролл-перевертиш (рисом назовні), то рис сміливо розподіляйте по всій ширині листа норі, не залишаючи захльостів, ролл на зрізі буде виглядати, як равлик. Коли всередині м'яка начинка, сильно затискати (затягувати) рол не слід - вона може вилізти з боків. Пам'ятайте, роли з великих листів норі потрібно сильно затягувати, в них не варто класти нічого мягкого.Подготовьте і тримайте поруч мисочку з водою, щоб змочувати руки і зменшити прилипання рису до рук.