Як очистити дублянку від плям. Як почистити дублянку.

На жаль, модні і яскраві кольори одягу не завжди виявляються настільки ж практичними. А на світлій дублянці кожне, навіть найменше і незначне плямочка стає дуже помітним навіть неозброєним оком.
Інструкція
1
У домашніх умовах вивести пляму без ризику для речі дуже важко, практично неможливо. Часто рекомендовані господаркам речовини бензин і сіль, здатні вивести пляму, можуть лише знебарвити матеріал, зіпсувати його, а гліцерин залишає після себе блискучі плями. Не намагайтеся також затерти плями на дублянці плямовивідником або порошком.
2
Існують більш безпечні рецепти, перевірені часом. Вони, звичайно, повністю не позбавлять від плям , але, проте, допоможуть зробити його не таким помітним. Якщо пляма залишилося на дублянці від жиру, промокніть його серветкою, але не замивати його ні в якому разі. Білкові забруднення (наприклад, плями від яєць, молока, морозива) краще просто промити водою (не гарячою, а кімнатної температури) і не застосовувати хімічних засобів. Головне, щоб пляма не засохло, оскільки після висихання подібні плями виводяться набагато гірше.
3
Якщо пляма залишено алкоголем, також акуратно замийте його теплою водою. Найкраще скористайтеся вологою ганчірочкою (Не промивайте пляма під струменем води). У тому випадку, якщо пляма незрозумілого походження (будь-яка вулична бруд), то спробуйте очистити дублянку за допомогою звичайного світлого гумки (його при бажанні можна замінити на будь-яку грубу тканину).
4
Оптимальним варіантом виявиться придбання спеціальної гумки для чищення верхнього одягу (іноді їх продають відразу разом з дублянкою). Такі гумки або щітки виготовляються найчастіше з нубуку або гуми, яка віддалено може нагадувати гуму, з якої виробляють гумки. Найкраще користуватися такими щітками після кожного відвідування вулиці, оскільки невеликі забруднення, що опиняються на одязі, можуть з часом перетворитися на складні плями. Крім того, подібні гумки здатні не тільки очистити річ, але і продовжити термін її служби, поліпшити зовнішній вигляд.
5
Після того, як ви позбудетеся від плями або хоча б трохи зменшите його, зверніться в хімчистку, тому що тільки професіонали зможуть видалити плями на вашій дублянці і повернуть їй колишній вигляд, не пошкодивши її.