Як отримувати високі врожаї картоплі.

Картопля був завезений до Росії кілька століть назад Петром I, і тепер заслужено вважається другим хлібом. А адже колись таке нововведення дуже лякало народ, який ніякими погрозами не хотів вирощувати, а потім і вживати в їжу незвичайне «земляне яблуко». Але минув певний час, і незвичайні бульби по праву зайняли почесне місце на городах. Тепер неможливо уявити свій раціон без картоплі , з якого можна приготувати величезну кількість різноманітних страв. Одна проблема - вирощувати цей овоч і отримувати високі врожаї стало все складніше.
Вам знадобиться
  • Насіннєва картопля, знаряддя для догляду за ним.
Інструкція
1
Щоб отримати хороший урожай картоплі , необхідно знати і дотримуватися деяких правил і прийомів догляду. Насіннєвий матеріал відбирайте на зберігання і на посадку тільки здоровий, вибраковивая захворілі бульби. В іншому випадку весь урожай буде зараженим. А якщо мова йде про фітофтороз, то такий урожай зберіганню практично не підлягає.
2
Проращіваніе.Весной обов'язкової поставте ящики з насіннєвим матеріалом в тепле місце на пророщування, так як можуть попастися бульби «холості», тобто такі, які не дадуть відростків. Після пророщування обов'язково переберіть отриманий насіннєвий матеріал і залиште тільки ті бульби, які мають сильні товсті відростки. Саме вони потім сформують пагони.
3
Сорта.Прі відборі насіннєвого матеріалу обов'язково потрібно дотримуватися рекомендації - весь насіннєвий матеріал повинен бути розкладений по сортам. Інакше посадка у вигляді «асорті» різко знизить урожай.
4
Посадка.Старайтесь садити ранньою весною, поки ще земля утримує достатню кількість вологи. Чим пізніше буде висаджено картопля, тим нижче вийде урожай. По можливості дотримуйтесь прикмету, якою користувалися ще наші предки: не можна садити в повний місяць і молодик, зате потрібно займатися посадкою на убутній місяці.
5
Обробка почви.Обязательное з умова - це своєчасна прополка. Якщо є можливість поливу, то після нього обов'язково розпушування. Найважливішим у процесі обробки є підгортання, хоча багато хто не дотримується цей етап. В ідеалі треба провести 3 підгортання за той період, поки картопля росте й набирає силу. Перший раз підгортають після того, як рослина піднялося на 15-20 см. Це дає інтенсивне формування додаткових пагонів, а значить, і утворення нових бульб.
6
Боротьба з вредітелямі.В ідеалі краще боротися з колорадським жуком вручну, тобто кожен день (вранці та ввечері) проходитиме з посудом з широкими низькими краями (наприклад, тазом) по картопляному полю і струшувати шкідників. Личинки також потрібно збирати з листя, не допускаючи виходу з яєць нових особин. Якщо немає такої можливості, то доведеться обробляти плантацію препаратами, ефективність яких дієва тільки один рік, а потім настає звикання. Також потрібно враховувати, що після деяких засобів картопля стає безплідним. Дотримуючись звичайні, традиційні правила догляду, можна отримати високі врожаї, тоді страви з картоплі тішитимуть всю зиму.
Корисна порада
Обов'язково висаджуйте картопля по сортам. За сезон проведіть підгортання три рази.
Картопля є одним з найпопулярніших продуктів харчування. Його по праву називають другим хлібом. І кожен дачник мріє про те, щоб отримати хороший урожай картоплі і насолоджуватися всю зиму стравами, приготованими з цього овоча.
Інструкція
1
В першу чергу необхідно вибрати сорт картоплі для посадки. Закупити хороший сорт ви зможете на дослідній науково-сільськогосподарської базі. Бульби на насіння краще відбирати великі. Вибирайте середньостиглі сорти, стійкі до хвороб і шкідників. Для 6 соток землі цілком вистачить 40 кг насіння. Пам'ятайте, що кожні три роки слід оновлювати насіння. В іншому випадку, картопля почне набувати хвороби і даватиме поганий урожай.
2
Одним з найважливіших етапів вирощування картоплі є його пророщування. Необхідно провести цю процедуру правильно. Зазвичай насіння пророщують за місяць до посадки. Витягніть з погреба картоплю і розкладіть в теплому темному місці. При пророщування його паростки повинні досягти довжини 1-2 см, не більше, так як великі паростки можуть надломитися при посадці.
3
Далі необхідно обробити землю під посадку. Вона повинна бути добре зорана і досить прогріта. Також бажано підгодувати грунт перепрілим гноєм і перекопати з сіном. Це значно підвищить родючість грунту і додасть грунті пухкості. Дуже добре підходить для картоплі грунт з суглинку з родючим чорноземом.
4
Садити картоплю необхідно, дотримуючись відстань між кущами і рядами приблизно в 30-35 см. Робиться це для того, щоб вони надалі не «затінювали» одне одного. Не потрібно глибоко закопувати насіння, досить невеликого шару землі для того, щоб на бульбу не потрапляв світло.
5
Після посадки необхідно подбати про полив овочів. Зазвичай картоплю треба поливати 1 раз в 3 дня в посушливе літо. У дощове літо поливи можна обмежити залежно від вологості землі.
6
В середині літа городники починають підгортати картоплю. Ні в якому разі не пошкодите кореневу систему рослини при цій процедурі - підсапуйте від кореня, піднімаючись вище і присипаючи частину стовбура. Пам'ятайте, що при окучивании не можна надломлювати суцвіття.
7
Збирання картоплі краще виробляти на початку вересня. Бадилля необхідно зібрати, висушити і спалити.