Як зробити похилу призму.

Призмою називається багатогранник, у якого верхнє і нижнє підстави - рівні багатокутники. Ці багатокутники лежать в паралельних площинах. Бічні грані призми представляють собою паралелограми. У прямих призм всі бічні грані знаходяться по відношенню до підстав під прямими кутами. У похилій призми кути між основами і бічними гранями можуть бути різними, і це необхідно враховувати при виготовленні моделі, незалежно від того, з чого вона робиться. Модель похилій призми можна виготовити з паперу, дерева, дроту або оргскла.
Вам знадобиться
  • Бумага
  • Карандаш
  • Транспортир
  • Линейка
  • Проволока
  • Паяльник і припой
  • Пассатижи
  • Кусачки
  • Пластилін
Інструкція
1
Модель призми найзручніше робити з дроту. Але в будь-якому випадку спочатку потрібно викреслити підставу з паперу. Для цього вам потрібно знати довжини сторін підстави і кути між ними. Накресліть відрізок, рівний однієї з сторін, і за допомогою транспортира відкладіть потрібний кут. Проведіть через отримані точки пряму і відкладіть на ній довжину другої сторони. Точно так же накресліть всі сторони. Кінець ламаної лінії, яка обмежує підставу призми, повинен збігтися з її початком.
2
Зігніть з дроту 2 підстави. Постарайтеся, щоб кути вийшли максимально точними, а підстави - однаковими. Кінці обох ламаних ліній спаяти.
3
Наріжте шматки дроту для ребер. Оскільки підстави рівні і паралельні один одному, то рівні й бічні ребра призми. Приліпите до кута одного однієї з підстав бічне ребро за допомогою шматочка пластиліну. Транспортиром відміряйте кут між ребром і підставою. Акуратно припаяйте ребро під потрібним кутом і приберіть пластилін. Решта ребра припаяйте до інших кутках паралельно першому.
4
Припаяйте до бічних ребрах друга підстава так, щоб ребра з'єднували кути обох підстав За допомогою лінійки перевірте паралельність підстав.
5
Моделі похилих призм можна зробити з будь-якого матеріалу. Якщо вам потрібно терміново виконати домашнє завдання з геометрії, призму можна просто вирізати з шматка пластиліну. Пластилін краще брати скульптурний, оскільки він більш твердий. Ще краще взяти замазку для вікон, оскільки вона продається відразу великим бруском. На бічній стороні цього бруска відзначте величину бокового ребра призми, прокреслите лінію по всьому периметру і зріжте гострим ножем зайвий шар замазки. Покладіть брусок на дощечку і накресліть на верхній поверхні багатокутник з потрібними параметрами. Виріжте призму гострим ножем. Вона вийшла прямій. Тепер її потрібно зробити похилій. Підігрійте трохи замазку. Обережно сместите верхнє підставу, виміряючи кути між підставою і бічними сторонами транспортиром. Коли потрібна форма буде досягнута, поставте призму в холодильник.
Зверніть увагу
Проволоку необхідно брати таку, яка добре тримає форму., Але в той же час легко гнеться
Корисна порада
При виготовленні моделі з паперу спочатку зробіть пряму призму, а потім вже зігніть її під потрібним кутом.