Як возити дитину в машині.

Поява маляти завжди пов'язано з клопотом: потрібно подбати про ліжечку, візку, сосках, пляшечках і так далі. Список величезний. Але чомусь в цей список в останню чергу потрапляє дитяче автокрісло. І це дуже дивно, адже дитина, навіть самий маленький, потребує особливого захисту.
Інструкція
1
Серед батьків широко поширена помилка, що грудного дитини необхідно перевозити тільки на руках. Безумовно, так дитина почуває себе захищеною, але якщо раптом станеться непередбачене, то мама просто не зможе утримати малюка. В американських пологових будинках адміністрація цілком може заборонити перевезення дитини без спеціальної люльки. У нас же відповідальність за безпеку дитини повністю покладається на батьків. На жаль, сумна статистика говорить про те, що батькам доводиться занадто дорого платити за свою безпечність: якби всі використовували спеціальну автомебель для малюків, дитячу смертність в аваріях вдалося б скоротити на 70%.
2
Якщо ви вважаєте, що купувати дитині спочатку спеціальну люльку, а потім крісло занадто накладно - придбайте комбіноване крісло. Таке обладнання можна спочатку використовувати в положенні лежачи-напівлежачи, встановлюючи його спиною до руху, а потім, коли дитина трохи виросте, встановлювати його сидячи в звичайному напрямку. Проте ні в якому разі не беріть звичайне крісло з розрахунком на виріст. Поки дитина не доросте до того віку, на який воно розраховане, він перебуватиме в небезпеці.
3
Перевезення дитини з самого народження в спеціальному обладнанні автоматично знімає проблему звикання до крісла. Дітей 2-3 років, які ніколи не їздили в кріслі, посадити в нього буде дуже проблематично. В цьому випадку потрібно поступово привчати до сидіння в ньому. Використовуйте його будинку: нехай дитина на ньому сидить під час прийому їжі, перегляду телепрограм і так далі.
4
Коли дитина вже сидить в кріслі - важливо його зайняти і відволікти. Намагайтеся вибирати найкоротші маршрути, щоб дитина не втомився і не почав вередувати, при цьому обов'язково пристібайтеся самі - це буде досить вагомим аргументом для дитини , щоб не скиглити з приводу ременів.
5
Щоб привчити дитини дотримуватися правил, ніколи їх самі не порушуйте. Про ремінь ми вже говорили. Це ж стосується і всіх інших правил. Винятків бути не повинно. Якщо малюк втомився і завреднічал - ні в якому разі не відстібати ні свій, ні його ремінь під час руху. Краще зупинитися, вийти з машини, розім'ятися і після цього їхати далі, знову пристебнувшись.
6
Не дозволяйте малюкові висовувати руки з вікна. З його боку вікно може бути відкрито зовсім ненабагато. Багато трагічних випадків відбувається з тієї причини, що дитина висовує у вікно спочатку ручку, а потім і голову.
7
Возите дитини завжди тільки на задньому сидінні. Воно найбільш безпечно.
8
Не залишайте малюка в закритій машині одного ні під яким приводом, навіть якщо ви заглушили мотор і відкрили всі вікна. Температура в салоні, особливо влітку, набагато вище, ніж на вулиці. Навіть 5 хвилин перебування дитини в перегрітому салоні буде більш ніж достатньо, щоб він схопив найсильніший тепловий удар.
9
Ніколи не переносьте дитини на руках, простягнув його одним загальним ременем. У разі зіткнення ви просто задавите його своєю вагою.
Перевезення дітей на передньому сидінні автомобіля викликає багато питань і суперечок. Згідно з "Правилами дорожнього руху" пункт 22.9 перевезення дітей до 12-річного віку в автомобілях повинна здійснюватися тільки з використанням спеціальних дитячих утримуючих пристроїв - дитячих автокрісел. Головне значення тут мають вік, зріст і вагу дитини . Ці показники ділять дітей на групи, для кожної з яких передбачені свої пристосування для перевезення в автомобілі. При цьому, навіть дотримання всіх правил не завжди гарантує безпеку дитини в машині.
Інструкція
1
Правила не забороняють перевозити дитини на передньому сидінні автомобіля в кріслі, відповідному його віковій групі. При цьому пам'ятайте, що на задньому сидінні все-таки безпечніше. Ні в якому разі не встановлюйте крісло на передньому сидінні машини, обладнаної подушкою безпеки. Хоч даного пункту і немає в правилах, в машині завжди є такі застереження. При спрацьовуванні подушка розкривається зі швидкістю більше 300км/ч і залишає синці та забої навіть на тілі дорослої людини. Для дитини це загрожує дуже серйозними травмами, аж до летального результату.
2
Дітей нульової групи (вагою до 10 кг, з народження до 6-9 місяців) слід перевозити на передньому сидінні в автокріслі, встановленому проти ходу руху. Це забезпечить більший захист голови, шиї і спини дитини . Крісло при цьому варто відсунути якнайдалі від приладової панелі. Переводити в крісло, яке встановлюється по ходу руху, слід тільки після досягнення максимального передбаченого ваги, коли верхівка малюка стає вище спинки автокрісла.
3
Наступна група 1 об'єднує дітей вагою від 9 до 18 кг і віком з 9 місяців до 4-х років. Такі крісла встановлюються по ходу руху машини як на передньому, так і на задньому сидіннях.
4
Діти більш старшого віку потрапляють під групи 2 (від 15 до 25 кілограмів - приблизно від 4-х до 6-ти років) і 3 (від 22 до 36 кілограмів - віком 6-11 років). Автокрісла цих груп утримують дитини на штатних ременів безпеки автомобіля. Тому необхідно уважно стежити, щоб ремінь правильно розташовувався на тілі дитини : - ремінь повинен бути туго натягнуть; - діагональний ремінь обов'язково повинен проходити через середину плеча, не торкаючись обличчя і шиї; - нижній ремінь повинен проходити по грудях , а не по животу.
5
Приблизно за цією ж схемою діють і інші альтернативні утримуючі пристрої, такі як бустери та адаптери для ременів. Для перевезення дітей на передньому сидінні рекомендується використовувати бустери з кріпленнями до основного сидінню. Хоча правилами не заборонено використовувати й інші пристосування, всі інші пристрої не дають достатньої безпеки і рекомендуються тільки для застосування на задніх сидіннях.
Зверніть увагу
Подушка безпеки може спрацювати, навіть якщо її відключили а автосервісі