Як очистити сковороду.

В результаті багаторічного використання при будь-якому, навіть самому акуратному експлуатуванні сковороди, на ній утворюється нагар від жиру. Користуватися такою посудом неприємно - хоча б з естетичної точки зору, однак надати їй первозданний вигляд цілком можливо. Щоб визначитися з тим, як очистити сковороду від нагару, спочатку потрібно підібрати відповідні для матеріалу, з якого вона зроблена, засоби для чищення.

Вам знадобиться

Сіль, кальцинована сода, харчова сода, клей, вода, оцет, губка для миття посуду, миючий засіб.

Інструкція
1

Найбільш популярний матеріал для виготовлення посуду для смаження - це тефлон. Зручність цього покриття очевидно, так як до внутрішньої частини такої сковороди їжа практично не пригорає. Таке можливо лише при пошкодженні тефлонового шару, в цьому випадку використовувати її надалі не можна, так як це небезпечно для здоров'я. Якщо забруднення на внутрішній частині сковороди досить сильні, то необхідно замочити її з миючим засобом і водою на кілька годин. Після цього залишиться змити жир м'якою губкою з поролону. Використовувати абразивні речовини для внутрішньої поверхні заборонено, так як це також зіпсує тефлон.

2

Якщо мова йде про те, як очистити чавунну сковороду, то рекомендують обпекти її в печі. Нагар при такому способі обгорає і легко зчищається. У тому випадку, коли до дна глибокої сковороди пригорає крупа, то необхідно відразу засипати дно шаром солі товщиною в 1 см. Через кілька годин пригорілі їжа легко відчистити. Очищати чавунну сковороду найкраще в теплому вигляді, водою з додаванням солі. У міру остигання очистити сковороду буде набагато важче.

3

Алюмінієву сковороду можна очистити за допомогою кип'ятіння в розчині з кальцинованої соди, господарського мила і тюбика канцелярського клею. Нагар в цьому випадку розм'якшується і знімається досить легко. Також алюмінієві сковороди можна чистити абразивними порошками без побоювання за подальший якість смаження. Найкращим таким порошком буде звичайна харчова сода.

Корисні поради

Якщо питання виникає про те, як очистити сковороду з нержавійки від неприємних розлучень, то досить на ніч налити в сковороду оцту. Після цієї плями й розлучення очищаються звичайною м'якою губкою, а поверхня стає гладкою і блискучою.