Як визначити середнє число.

Усі відомі числа можна подумки викласти в один ряд, така лінія називається числовий віссю. На ній за зростанням розташовані математичні значення від мінус нескінченності до плюс нескінченності. І якщо вибрати дві будь-яких точки, можна визначити розрахунковим шляхом, яке число буде розташовуватися між ними, тобто визначити їх середнє число.
Інструкція
1
По-перше, слід з двох даних чисел визначити максимальний і мінімальний методом порівняння. Потім з більшого значення слід відняти меншу. Приклад. Потрібно визначити середнє значення між числами 14 і 76. Сімдесят шість більше, ніж чотирнадцять. Різниця цих чисел: 76-14 = 62, дорівнює шістдесяти двом.
2
Якщо знаходиться середнє значення між числами з різними модулями (позитивними і негативними), то різниця слід знаходити за правилом віднімання чисел з різними знаками: з більшого числа відняти менше і поставити відповіді знак більшого числа . Приклад: різницю між числами "-3" і "6" знайти як, | 6-3 | = 3 і привласнити відповіді знак плюс.
3
Далі, отриману різницю потрібно розділити на кількість чисел, серед яких потрібно знайти середнє значення. Обумовлений у вищевказаному прикладі середнє значення знаходиться межу двома числами, значить, для знаходження середньої величини слід, розділити знайдену різницю, рівну шістдесяти двом на два. Виходить, 62/2 = 31. Відповідь: середнє між числами чотирнадцять і шістьдесят-два є число тридцять один. Воно і розташовується на числовий осі рівно між даними значеннями.