Як намалювати гвоздику.

Гвоздика - строгий, благородний і красивий квітка. Він однаково доречний на міському газоні, весіллі чи ювілеї. Недарма стародавні греки називали цю квітку божественним. Це квітка Зевса. Зрізані гвоздики живуть у вазі набагато інших квітів, тому у вас буде достатньо часу розглянути її перед тим, як почати малювати. Намальована фарбами гвоздика буде дуже добре виглядати на саморобній листівці навіть в тому випадку, якщо поруч не буде більше ніяких квітів. Дуже добре виглядає і гвоздика, виконана в техніці аплікації з оксамитового паперу. Але незалежно від того, в якій техніці ви будете робити листівку, необхідно спочатку виконати ескіз.
Вам знадобиться
  • Лист паперу
  • Олівець
  • Акварельні фарби, гуаш, пастельні або воскові крейди
Інструкція
1
Подумайте, як ви розташуєте квітка. У садової гвоздики довгий, міцний і вузлуватий стебло з невеликими, але досить довгими листям. Стебло декоративний і сам по собі, тому краще, якщо тон теж буде на малюнку. Проведіть тонку пряму лінію, визначивши таким чином напрям стебла.
2
Розгляньте, на що схожий квітка гвоздики. Зверніть увагу, що у нього досить довга витягнута квітконіжка, а весь квітка дуже нагадує низьку чарку з нерівним верхнім краєм. Дно у такої чарки ширше, ніж верхня частина. Накидайте форму квітки, не забувши про цветоножку.
3
Зверніть увагу на те, що пелюстки гвоздики розташовані шарами. Якщо їх подумки згрупувати, квітка гвоздики дуже схожий на пишну спідницю з великою кількістю воланів. Прорисуйте верстви пелюсток - зазвичай їх 3-4. Шари повинні бути досить великими, щоб кожен можна було розділити на декілька пелюсток. Зверніть увагу на те, що «оборки» з нерівними краями.
4
Прорисуйте пелюстки. Відмітна риса пелюсток гвоздики - дрібні зубчики по краях. Промальовувати пелюстки можна більш м'яким олівцем або навіть восковим дрібному. Якщо ви збираєтеся розфарбовувати гвоздику кольоровими олівцями або фарбами, зверніть увагу на світлотінь. Щоб пелюстки здавалися об'ємними, прорисуйте увігнуті частини квітки більш темною фарбою або більш густий штрихуванням, а зовнішні частини пелюсток зробіть більш світлими.
5
Прорисуйте стебло. Проведіть дві лінії паралельно допоміжної. Лінійкою в даному випадку користуватися не потрібно, природна кривизна буде дуже доречна. Зробіть через приблизно рівні проміжки кілька вузликів, з яких у гвоздики ростуть листя. Намалюйте довгі тонкі листя.
Зверніть увагу
При малюванні квітів гуашшю або аквареллю необхідно враховувати особливості фарб. Якщо ви малюєте, наприклад, білу гвоздику з багряної окантовкою, візьміть краще акварель. Вона дасть можливість зробити плавні переходи. Червону гвоздику краще малювати гуашшю, яка дає більш інтенсивний колір.
Корисна порада
Допоміжні лінії найкраще малювати тонким твердим олівцем. Якщо ви збираєтеся малювати гвоздику фарбами, то таким олівцем можна зробити і весь ескіз. Якщо ви вирішили зробити аплікацію, вам необхідно намалювати і вирізати загальні контури стебла, листя і квітки. Окремі пелюстки гвоздики в цьому випадку можна промальовувати фломастером.