Як прочистити радіатор грубки.

Надмірно засмічений радіатор автомобільної грубки створює дискомфорт для водія і пасажирів під час поїздок на машині в холодну пору року. Вдобавок, подібна несправність в певній мірі несе загрозу безпеки учасникам руху.
Вам знадобиться
  • - хімічний розчин для промивки радіатора
Інструкція
1
Отже, обігрівач не забезпечує салон автомобіля необхідною кількістю тепла, і настав час його прочистити. В тому випадку, коли радіатор грубки демонтований і знаходиться за межами салону, процедура його очищення помітно облегчается.Промивочний розчин, по суті своїй, є не чим іншим, як кислотою низької концентрації. Готується він на основі сірчаної, соляної, ортофосфорної чи інших кислот. Народним способом промивку радіатора грубки здійснюють молочною сироваткою, що загальновизнано вельми ефективним методом. Розчин складається у співвідношенні: одна частина сироватки до десяти частин води. З іншими кислотами надходять приблизно також.
2
Приготувавши розчин, їм заповнюють радіатор грубки, і залишають в спокої на дві-три години, залежно від ступеня забрудненості. Потім рідину з розчиненими в ній відкладеннями зливають, і промивають радіатор розчином кальцинованої соди, а надалі - дистильованою водою.
3
В тому випадку коли розбирати пічку і витягувати радіатор отопітеля лінь - промивають всю систему охолодження, при працюючому двигуні. Порядок дій наступний: - піднімаємо капот; - відкриваємо пробку розширювального бачка; - заливаємо в систему необхідну кількість розчину для промивання; - запускаємо двигун і даємо йому попрацювати протягом 10-15 хвилин; - глушимо мотор і зливаємо охолоджуючу рідину; - заливаємо воду; - запускаємо двигун і даємо йому попрацювати кілька хвилин; - зливаємо воду; - заливаємо антифриз.
Зверніть увагу
Сучасна хімічна промисловість пропонує автомобілістам масу готових препаратів для очищення системи охолодження від накопичених забруднень. Скористайтеся ними, придбавши їх в автомагазині, але обов'язково попередньо вивчіть інструкцію.
Корисна порада
Один професійний фахівець сервісного центру з обслуговування іномарок повідав, що у них широко практикується промивка радіаторів грубок газованим напоєм Sprite. Який спосіб вибере автовласник, залишається за ним.
Батареї в вашому домі нагріваються неповністю? Якщо деякі секції недостатньо теплі або час нагрівання помітно збільшилася, потрібно прочистити радіатор опалення від можливих засмічень.
Вам знадобиться
  • - газовий ключ №2, у випадку з чавунними радіаторами;
  • - розвідний сантехнічний ключ № 32 або № 45, у випадку з алюмінієвими, сталевими і біметалічними радіаторами;
  • - ємність (таз або відро);
  • - уплотнительная пакля, фарба або ФУМ.
Інструкція
1
Заберіть від радіатор а все зайве, включаючи предмети, які будуть вам заважати. Якщо у вас висять штори або тюль, то зніміть її. Якщо у вас в кімнаті паркет або ламінат, то підстеліть під радіатор ом плівку або підкладіть суху ганчірку.
2
Перекрийте подачу води на радіатор . Якщо перед ним немає запірної арматури, то злийте воду із системи опалення. Відкрутіть радіатор від системи опалення та акуратно злийте воду з нього в таз або відро, яке ви підготували заздалегідь.
3
Перенесіть радіатор у ванну кімнату і покладіть його в ванну. Для того щоб вона не подряпалася, попередньо підготуйте дерев'яні бруси для установки радіатор а. Якщо ви живете в приватному будинку, винесіть радіатор на вулицю.
4
Відкрутіть ключем всі торцеві футорки. Це обов'язково треба виконувати безпосередньо у ванні або на вулиці, тому що в противному випадку ви заллєте весь підлогу брудної чорною рідиною з неприємним запахом.
5
Використовуючи душ або шланг, подавайте воду під тиском в торцеві отвори, промиваючи внутрішню частину батареї.
6
У випадках кристалічного засора використовуйте нерозбавлений розчин оцту. Для цього закрутіть в нижній частині радіатор а торцеві футорки і залийте його оцтом або розчинником, який краще на 60-70% розбавити водою.
7
Дайте постояти з залитим розчином не більше 2-х годин і злийте його. Потім необхідно ретельно промити радіатор сильним напором води.
8
Встановіть радіатор на настінні кріплення і протріть нарізні сполучення сухою ганчіркою. Якщо ваші радіатор и з чавуну, намотайте по ходу різьблення на кожну футорка паклю і промажьте ущільнювач фарбою. В даному випадку підійде будь-яка фарба категорії «Емаль» або «Нитро». Використовуючи газовий ключ №2, закрутіть футорки до упору.
9
Якщо у вашому будинку встановлені радіатор и нового покоління, використовуйте стрічку ФУМ для гідроізоляції. Фарбу і паклю краще не застосовувати.
10
У випадку, якщо, незважаючи на всі зусилля, система опалення не стала працювати краще, проведіть заміну радіатор ов на нові або проведіть їх очистку технічним бустером в спеціалізованому центрі.