Як скласти букет з живих квітів. правила складання квіткової композиції з живих квітів для храму.

Букет квітів - це універсальний подарунок на всі випадки життя. Тим більше що руки досвідченого флориста здатні створити диво і перетворити будь-який букет на справжній витвір мистецтва. І все-таки цінність подарунка вимірюється не грошима, а вкладеними в нього любов'ю і увагою. Тому, навіть не маючи спеціальної освіти чи досвіду, кожен з нас може порадувати близьку людину і скласти букет з живих квітів своїми руками.
Вам знадобиться
  • - квіти;
  • - стрічка або шнур;
  • - декоративна зелень;
  • - додаткові аксесуари (каркас, пакувальний матеріал).
Інструкція
1
Перш, ніж приступати до складання букета, підберіть для нього квіти. У цьому питанні дуже важливо враховувати вік, стать, зовнішність і, звичайно ж, особистий смак того, кому призначається букет. Щоб уникнути прикрих промахів, дотримуйтеся основних правил квіткового етикету. Для чоловіка вибирайте великі, об'ємні, високі квіти. Наприклад, гладіолуси, іриси, гіппеаструми. Жінкам підійдуть більш ніжні рослини - троянди, лілії, тюльпани. Гвоздики підносять зрілим і літнім людям. Самими універсальними кольорами є гербери, їх можна дарувати практично всім.
2
Складання букета - це творчість, яка потребує підготовки та осмислення майбутнього творіння. Заздалегідь продумайте форму і зовнішній вигляд майбутньої квіткової композиції. Обов'язково зверніть увагу на обриси квітів і листя, це допоможе вам дотримати гармонію між усіма елементами букета. Також важливо правильно розставити акценти і вибрати матеріали, але в цьому питанні кожен майстер покладається тільки на свій особистий смак.
3
Для складання букета, крім квітів, вам знадобляться стрічка для зв'язки, декоративна зелень і будь-які додаткові аксесуари за бажанням. Найпростіший варіант виготовлення букета - паралельний. Візьміть найбільші квіти і розмістіть їх в центрі майбутнього букета. Навколо додайте дрібніших квітів. Обрамленням вийшла композиції буде декоративна зелень. Перев'яжіть букет стрічкою. Подрежьте стебла квітів до однакової довжини.
4
Спіральний букет - більш складний, але разом з тим і більш оригінальний. Цей варіант буде виглядати пишно навіть з невеликою кількістю квітів. Для складання спірального букета підготуйте квіти і розкладіть перед собою на столі. Збирайте букет в лівій руці, а правою по черзі додавайте квіти. Слідкуйте, щоб стебла квітів стикалися між собою тільки там, де вони утримуються пальцями лівої руки.
5
Візьміть великий квітка, який буде в центрі композиції, і встановіть його вертикально. Наступні елементи букета укладайте трохи навскоси, як би по спіралі. Якщо ви додаєте квіти спереду, то нахиляйте їх зліва направо. Збільшуйте кут нахилу по мірі наповнення букета. При цьому розташовуйте квіти так, щоб внутрішні і зовнішні елементи майже не відрізнялися по довжині. Тоді ваш букет буде красивою округлої форми. Рослини з дрібними квітками і тонкої листям можна трохи підняти над поверхнею букета.
6
Коли композиція буде готова, розмістіть по її краю декоративне листя. Їх необхідно трохи висунути за краї букета, щоб вийшла акуратна манжетка. Потім туго скрутіть букет стрічкою або шнуром. Акуратно подрежьте стебла квітів, щоб вийшло рівну основу.
Зверніть увагу
Квіти для складання букета необхідно заздалегідь підготувати, видаливши з них зайве листя і шипи. У лілії необхідно видалити пильовики, щоб пилок не бруднити одяг.
Корисна порада
Ефектний зовнішній вигляд будь-якому букету додасть пакувальний матеріал, який можна придбати в квітковому салоні. Можна також купити готовий каркас і на його основі придумати цікаву квіткову композицію.
Дивлячись на вишукані запашні букети , що більше нагадують справжній витвір мистецтва, ми мимоволі починаємо заздрити флористам, який вміє створювати подібну красу. Але, за умови дотримання певних правил, красивий букет може вийти і у людини, яка вперше вирішив спробувати себе у флористиці.
Вам знадобиться
  • Гострий ніж, окріп, холодна вода, квіти, зелене листя
Інструкція
1
Візьміть непарне число квіток із стеблами різної довжини, щоб букет виглядав більш природно. Основа букета збирається з великих квітів, яскравих кольорів. По краях їх обрамляють більш дрібними, блідими рослинами. Добре виглядає також поєднання розпустилися квіток і бутонів.
2
Правильно підібрана колірна гамма букета багато в чому визначає його красу. Гармонійно виглядають букети синьо-помаранчевих, червоно-зелених, жовто-фіолетових барвах. Якщо поєднання квітів у букеті здається вам не зовсім вдалим, додайте білих квітів. Вони згладять невдалий контраст.
3
При складанні однотонного букета краще використовувати квіти із забарвленням різного ступеня інтенсивності. Наприклад, рожеві, червоні, бардовиє в одному букеті. При цьому необхідно пам'ятати, що не всі квіти сумісні один з одним. Наприклад, троянди і гвоздики дуже примхливі і не переносять сусідства інших кольорів. Конвалії, лілії і нарциси, навпаки, відчувають себе в букетах добре, але через них в'яне більшість інших кольорів.
4
Небажано поєднувати в одному букеті більше трьох різних відтінків. Зате в один букет можна сміливо додавати квіти різних видів, розмірів, форми. Наприклад, за умови правильно підібраного поєднання кольорів разом відмінно виглядають квіти з голчастими, махровими, гладкими головками.
5
Не варто також поєднувати польові квіти з орхідеями, антіріумом. Найкраще букет з польових квітів виглядає сам по собі, прикрашений тільки зеленим листям. Взагалі, зелений колір додасть свіжості будь-якому букету. Переборщити тут неможливо. Тому сміливо експериментуйте з традиційними «ялинками», гілочками папороті та іншої зеленню.
Зверніть увагу
Необхідно пам'ятати, що не всі квіти сумісні один з одним. Наприклад, троянди і гвоздики дуже примхливі і не переносять сусідства інших кольорів. Конвалії, лілії і нарциси, навпаки, відчувають себе в букетах добре, але через них в'яне більшість інших кольорів.
Корисна порада
Використовуйте гострий ніж, якщо ви збираєтеся зрізати квіти для букета самостійно. Робити це необхідно рано вранці або пізно ввечері. Перш ніж складати букет, нижню частину стебла звільняють від шипів, листя, бічних гілочок. Потримайте кінці стебел над вогнем протягом декількох секунд, якщо квіти виділяють молочний сік. Відразу після цього опустіть їх в ємність з холодною водою. Замість вогню можна використовувати крутий окріп.