Як порахувати індекс маси тіла.

Очевидно, що, знаючи лише масу тіла людини, не можна сказати, чи є вона нормальної для нього. Для когось маса в 70 кг може бути нормальною, для когось - недостатньою, а для когось - надлишкової. Ясно, що для такої оцінки необхідно отримати якусь відповідність між масою тіла та зростом людини. Така відповідність і дає індекс маси тіла .
Вам знадобиться
  • калькулятор, доступ в інтернет. ваш зріст і вага
Інструкція
1
Для того щоб порахувати індекс маси тіла , достатньо провести заміри двох показників - зростання людини та її маси тіла . Заміри, природно, повинні проходити в один період часу. Масу тіла людини m потрібно виміряти в кілограмах. Для цього найлегше використовувати звичайні ваги. Зростання людини потрібно виміряти в метрах, що також легко зробити стандартними методами.
2
Отже, у вас є маса m, виражена в кілограмах, і зростання h, виражений в метрах. Індекс маси тіла людини дорівнює I = m/(h ^ 2). Відповідно, одиниця виміру індекс а маси тіла (ІМТ) - кг/(м ^ 2) .Наприклад, людина ростом 1,73 м важить 65 кг. Тоді його ІМТ дорівнює I = 65/(1,73 ^ 2) ~ 21,72.
3
В інтернеті зараз доступно безліч сайтів, де можна порахувати свій індекс маси тіла і дізнатися, чи відповідає він нормі. Для цього потрібно просто вбити свій зріст і вагу в відповідні поля. Однак при оцінці свого ІМТ завжди потрібно враховувати такі фактори як вік і стать. Для чоловіків і жінок, дітей, підлітків та дорослих показники нормального ІМТ відрізняються. Тому слід ознайомитися з компетентним джерелом інформації по ІМТ для різних категорій людей, наприклад, у вашого лікаря.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tUTRh_o6KC8
Зверніть увагу
Слід також пам'ятати, що ІМТ не здатний диференціювати м'язову і жирову масу тіла.
Маса тіла - це одна з його фізичних характеристик, яка має на увазі під собою ступінь впливу даного тіла на земну гравітацію. Поняття "маса" було введено ще в XVII столітті і мало на увазі під собою ні що інше, як кількість речовини в тілі. Щоб порахувати масу тіла , достатньо володіти знаннями про обсяг даного тіла і щільності речовини, з якої воно складається.
Інструкція
1
Розглядається тіло, у якого щільність речовини дорівнює p кг/м ?. Обсяг же займаного тілом простору дорівнює V м ?. Тоді, виходячи з вищевказаних даних, порахувати масу даного тіла можливо за допомогою такої формули: m = p * V.В системі СІ маса вимірюється в "кг." (Кілограм). В системі СГС вихідною одиницею вимірювання маси є "м" (Грам) .1 кг. = 1000
Зверніть увагу
Крім поняття "маса" існує й інше фізичне поняття, як "вага". Під вагою тіла подразумевают силу, з якою тіло впливає на опору. Тому вага вимірюють в "Н" (Ньютон, на честь відомого англійського фізика).
Корисна порада
Коли виникає потреба обчислити масу тіла на практиці, то вдаються до одного з найдавніших інструментів - весам.Самий перший тип вагою - ваги важелів. На одному кінці важеля - тіло, чию масу треба виміряти. На іншому - гирі з еталонним вагою. Як тільки маса гирі/гир стане дорівнює масі даного тіла, то ваги візьмуть стан рівноваги (важіль застигне в горизонтальному положенні). Для точніших розрахунків на сьогоднішній день застосовують електронні ваги, що підраховують вагу до десятих, сотих і навіть тисячних часток кілограма й грама.