Як продовжити життя книзі.

Напевно в дитинстві кожен з нас стикався з ситуацією, коли доводилося ремонтувати пошарпані шкільні підручники. Господарі цих книг щороку змінювалися і далеко не всі з них зверталися з книжками дбайливо. І ось тоді, акуратно заклеюючи куточки, діти вчилися продовжувати книгам життя .
Вам знадобиться
  • - клей ПВА;
  • - лобзик;
  • - нитки;
  • - пилосос;
  • - поліетилен;
  • - скотч.
Інструкція
1
Якщо ваша книга ще не встигла потріпатися, можна продовжити їй життя профілактичними методами. Так наприклад, потрібно пам'ятати, що друковані видання бояться сонячних променів і вогкості, тому читати на сонці, а також у ванній, біля водойм і під дощем не рекомендується. Книги дуже не люблять пилу, тому їх потрібно пилососити не рідше одного разу на тиждень. Крім цього не варто одночасно читати книжку і є - вона легко може забруднитися, і плями залишаться назавжди. Щоб "корабель думки" не був зіпсований комахами, зберігати його потрібно обов'язково в заскленому шафі. І нарешті, пам'ятайте, що книга дуже не любить механічних пошкоджень. Це означає, що не варто її перегинати, закладати між сторінками товсті предмети, а при перевертанні сторінок ні в якому разі не можна слинити пальці.
2
Також, щоб книга довше служила, потрібно потурбуватися про обкладинку. Найнадійнішим засобом захисту палітурки стає поліетилен. Плівка продається у всіх господарських магазинах. А зробити з неї обкладинку самостійно досить просто. Потрібно просто вирізати прямокутник, відповідний за розміром до даної книзі, підігнути виступаючі краї всередину і за допомогою скотча закріпити кінці. Така обкладинка захистить кути від стирання і не дасть книжковому палітурки забруднитися.
3
Якщо ж книжка вже встигла розсипатися на листочки, її ще можливо зібрати і склеїти. Для цього необхідно акуратно зняти з неї халепу. В результаті у вас в руках повинні залишитися скріплені в корінці листи. Для ремонтних робіт книжку потрібно зафіксувати корінцем до майстра. На ньому потрібно лобзиком зробити на рівній відстані один від одного невеликі Надпіли глибиною близько 3 мм (зазвичай вистачає 4 таких заглиблень). Далі берете клей ПВА і наливаєте на корінець. Ваше завдання - зробити так, щоб він розтікся, заповнив ці Надпіли, але не витікав з них. Через 5 хвилин візьміть нитку, прикладіть її до одного з кінців книги і починайте зигзагоподібними рухами заводити її в Надпіли. А при виході з поглиблень затягуйте нитку міцніше. Коли дійдете до низу, проведіть ту ж операцію у зворотний бік. Таким чином, ви зробите своєрідну нитяну стяжку книги.
4
Далі вам залишається тільки акуратно обрізати хвостик нитки, намазати корінець клеєм, потім хвостик підвернути і сховати під палітурку. Тепер обкладинку книги одягаєте на корінець і дбайливо розгладжує руками. Книжка готова!
Корисна порада
Після того як ви приклеїте палітурка до корінця, не забудьте покласти книгу під прес до повного висихання клею. Зазвичай цей процес займає 1-2 дня.Еслі ж листи порвалися посередині, акуратно з'єднайте їх і проклейте прозорим скотчем.