Як міняти колодки.

На багатьох іномарках є спеціальні системи оповіщення, що інформують водія про знос гальмівних колодок і необхідності їх замінити. Найсучаснішими є електронні системи. Вони сповіщають про стирання колодок за допомогою сигнальної лампочки, встановленої в салоні. Однак не всім автомобілістам так пощастило. На багатьох автомобілях стоять звукові датчики (на самих колодках), які представляють собою закріплену на підставі колодки сталеву смужку.
Інструкція
1
Коли колодка стирається до максимально допустимої межі, металева смужка на ній починає стикатися з гальмівним диском, видаючи в момент гальмування пронизливий і неприємний звук. Якщо ж знос критичний, про знос колодок буде сигналізувати металевий скрегіт, який буде з'являтися при кожному гальмуванні. В цьому випадку зволікати з заміною колодок категорично не рекомендується, інакше гальмівні диски будуть випробовувати на собі підвищений знос.
2
Отже, для того щоб замінити колодки своїми руками, вам буде потрібно домкрат, а також стандартний набір інструментів. Демонтуйте колесо, за допомогою великої викрутки розведіть в сторони гальмівні колодки . Гальмівний поршень при цьому займе своє початкове положення.
3
Тепер вам потрібно відкрутити болт кріплення гальмівного супорта до напрямних втулкам. Далі розкрутіть два болта на супорті, щоб його зі скобою можна було повернути на направляючої шпильці і відвести в сторону.
4
Тепер вийміть старі колодки , замініть їх новими. Не забудьте перед установкою нових колодок закласти під них графітсодержащую мастило. Далі встановіть на місце демпферні бляшані прокладки.
5
Поверніть також на місце гальмівну скобу, закрутіть болт і змонтуйте колесо. Тепер виконайте те ж і з іншим колесом.
6
Замінивши гальмівні колодки , прокачайте гальма. Для цього натисніть кілька разів на педаль гальма, що дозволить прибрати зазор між поршнем гальмівного супорта, гальмівним диском і колодками.
Корисна порада
Однак якщо ви в своїх силах не впевнені на всі 100%, краще зверніться в професійний автосервіс. Там вам і швидко, і якісно проведуть заміну колодок. Адже від якості установки колодок і їх стану залежить якість гальмування, а від якості гальмування залежить ваша безпека на дорозі.