Як намалювати своє родинне дерево. Як намалювати генеалогічне древо сім'ї.

Інформація про сімейний роді важлива для самосвідомості будь-якої людини. Наші предки могли бути простими людьми свого часу, але кожен з них незамінний для своїх нащадків. Вивчати історію свого роду краще за допомогою сімейного дерева. Його складання є прекрасним способом не тільки отримати потрібну інформацію, а й систематизувати її відповідно до обраного порядком. Як правило, сімейне дерево має ієрархічну структуру. Залежно від обраної схеми дерево малюється в одному напрямку. Наприклад, по висхідній лінії, починаючи від самого молодшого нащадка.
Вам знадобиться
  • - аркуш формату А4;
  • - олівець.
Інструкція
1
Для початку зберіть всю інформацію про своїх предків. Відомості про бабусь і дідусів отримати нескладно, зазвичай ці дані відомі. А от далі дані доведеться отримувати з різних джерел. Дізнайтеся, чи зберігає ваша сім'я документи прабабусь і прадідусів, можливо нагородні документи, довідки. У старому-престарого альбомі може знайтися фото не тільки прабабусь, а й усіх їхніх дітей. Зазвичай такі фотографії підписували з зазначенням імен.
2
Розпитайте у самих старших членів вашої родини про всі відомі їм предках. Записуйте не тільки імена, але також дати народження і смерті родичів. Бажано отримати дані і про бічних гілках вашого роду - дядьки, тітки, двоюрідні бабусі і дідусі. Вся ця інформація буде необхідна вам для складання сімейного дерева. Якщо ваша сім'я жила в якій-небудь місцевості багато десятиліть, можна дізнатися про своїх предків в архівних записах міста.
3
Після збору достатньої інформації приступайте до малювання сімейного дерева. Складання дерева найкраще починати з останнього відомого нащадка вашої родини - вас і ваших братів і сестер або вже з ваших дітей.
4
Візьміть альбомний аркуш паперу формат А4. Підрахуйте кількість поколінь, інформацію про які ви змогли отримати. Покладіть лист вертикально і розділіть його легким олівцевим пунктиром на дану кількість частин. Початковий начерк дерева найкраще виконувати олівцем.
5
Вгорі або внизу аркуша (як вам зручно) намалюйте прямокутники за кількістю осіб в останньому коліні вашої родини. У кожному з прямокутників напишіть ім'я людини і рік народження. В наступній частині аркуша намалюйте прямокутники ваших батьків, а також братів і сестер з маминої і з татової сторони.
6
Від наймолодших нащадків одних батьків проведіть гілки і з'єднайте їх в одну суцільну лінію. Доведіть гілка до прямокутника батьків у старшому коліні. Так ви позначите першу родинний зв'язок.
7
Аналогічним чином продовжуйте сімейне дерево в заданому напрямку, малюючи коліно дідусів і бабусь, прабабусь і прадідусів з боку кожного з батьків. Прямокутники сестер і братів ваших прямих предків краще малювати набагато менше розмірами, щоб було чітко видно саме ваше походження.
8
Крім відображення на дереві прямого вашого походження в родині, заповнюйте інформацію бічних гілок дерева. Від відповідних прямокутників відводите гілки з зазначенням нащадків братів і сестер ваших дідусів, бабусь і т.д.
9
Для померлих родичів, крім імені та дати народження, вказуйте дату смерті людини. Також бажано вписувати значущі події, що відбулися з даними родичем, наприклад, «Герой Великої Вітчизняної Війни» або «розкуркулили властями і заарештований, дата смерті невідома». Родичам часів царської Росії, по можливості, вказуйте їх стан (дворяни, купецтво, міщани, селяни).
10
При написанні споріднення використовуйте правильні прикметники. Так запис «двоюрідний дядько» визначає спорідненість з людиною з другого коліна. Не забувайте включати в дерево усиновлених дітей та вторинні подружжя ваших предків. Чим докладніше виявиться ваше дерево , тим більше значення воно матиме для вас надалі. Адже саме сила нашого роду підтримує нас в житті.